Εκεί που κρίθηκαν όλα

Δρόμοι αντίθετοι, το Λίντο πήρε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, ο ΕΓΟΗ γνώρισε δεύτερη συνεχές ήττα.

Όπου στο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-2, με τους γηπεδούχους (ΕΓΟΗ), να φτάνουν στην ισοφάριση με πολύ όμορφο τέρμα.

Μάλιστα είχαν ισοφαρίσει εκείνοι και στις δυο φορές!

Στην επανάληψη όμως άνοιξε η ψαλίδα και οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε μια ευρεία σε σκορ επικράτηση.

Κομβικό σημείο; Στο ακυρωθέν τέρμα(3-2) του ΕΓΟΗ και το 2-3 λίγο μετά για το Λίντο, όπου συνδυάστηκε με αποβολή (Περισινάκης) παίχτη των γηπεδούχων.

Δεν αμφισβητείται η επιτυχία του Λίντο, το οποίο φτιάχνει εκεί ο φίλος μας ο Δαβίδ μια νέα ξανά ομάδα, αφού ξέρουμε όλοι, πως είναι τα πράγματα σε ομάδες ακαδημιών.

Δουλειά, κτίσιμο, αποτέλεσμα…και μετά ξανά από την αρχή, λόγο ηλικιών,μαθημάτων, επαγγελματικών προσανατολισμών.

Όμως και ο ΕΓΟΗ, αδικείται από το σκορ, υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης και αποτελεσμάτων για αυτούς.