Κυπελλούχος Λιθουανίας ο Κοζορώνης

Το athleticradio.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Αναλυτικά:

Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης (Πανεβέζις)

Ο Κοζορώνης στέφθηκε κυπελλούχος Λιθουανίας με την ομάδα του, την Πανεβέζις καθώς αγωνίστηκε σε ολόκληρο τον τελικό απέναντι στην Σούντουβα ο οποίος έληξε ισόπαλος 1-1. Η Πανεβέζις κατέκτησε τον τίτλο στα πέναλτι, επικρατώντας με 5-4.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Pergalingų LFF taurės finalo rungtynių akimirkos ❤️💙🏆(@pauliuszidonis nuotr.)

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη FK ,,Panevėžys’’ (@fkpanevezys) στις

Γιάννης Ιατρούδης (Φόλενταμ)

Έμεινε εκτός αποστολής στο παιχνίδι της Φόλενταμ με την Ντόρντρεχτ, στο οποίο η ομάδα του νίκησε με το αξιοσημείωτο 7-1.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Ολυμπιακός)

Αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Μαρσέιγ για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League στο “Γ. Καραϊσκάκης”, εκεί όπου με ενα γκολ του Χασάν στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, οι “ερυθρόλευκοι” πήραν τη νίκη με 1-0.

@championsleague nights are back 🤜🏻☑️✨ #Olympiacos #UCL #wekeepondreaming #AB5

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη ABoucha5 (@bouchalakis) στις

Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ολυμπιακός)

Ο τερματοφύλακας από τα Χανιά έμεινε στον πάγκο του αγώνα μεταξύ του Ολυμπιακού με την Μαρσέιγ, καθώς ο Σα αγωνίστηκε ως βασικός.

Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο)

Ο Γιακουμάκης αγωνίστηκε για 79 λεπτά το περασμένο Σάββατο (24/10) σε ένα παιχνίδι το οποίο σίγουρα θα θέλει να ξεχάσει. Πιο συγκεκριμένα, ξεκίνησε ως βασικός στην ήττα της Φένλο με 13-0 εντός έδρας από τον Άγιαξ, με την ομάδα του να αγωνίζεται με δέκα παίκτες από το 52′ και τον “Αίαντα” να μην δείχνει οίκτο πετυχαίνοντας από εκεί και πέρα εννιά γκολ!

Νίκος Καρέλης (Ντεν Χάαγκ)

Μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι της Άντο Ντεν Χάαγκ με την Άλκμααρ στο 71ο λεπτό στη θέση του Arweiler. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Νίκος Καρέλης αντιμετώπισε την ίδια ομάδα με τον Γιώργο Γιακουμάκη λίγες μέρες μετά από εκείνον, με το σκορ είναι ίδιο, καθώς το παιχνίδι έληξε επίσης ισόπαλο 2-2 (Άλκμααρ – Φένλο 2-2, Ντεν Χάαγκ – Άλκμααρ 2-2).

Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Ξεκίνησε και τελείωσε το παιχνίδι ως βασικός στο δεξί άκρο της άμυνας στο “διπλό” επί του Απόλλωνα μεσοβδόμαδα, αλλά και στην εντός έδρας ήττα του ΠΑΣ από την ΑΕΚ με 1-0, σε ένα παιχνίδι που έγινε εχθές.

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

Αγωνίστηκε ως βασικός στη νίκη του ΠΑΣ με 2-1 στη Ριζούπολη ενώ δεν ήταν στις βασικές επιλογές του Γιαννίκη στο παιχνίδι με την ΑΕΚ και έμεινε στον πάγκο.

Μηνάς Χαλκιαδάκης (Μποτοσάνι)

Έμεινε εκτός αποστολής στο “διπλό” της Μποτοσάνι για το πρωτάθλημα Ρουμανίας.

Αντώνης Ντεντάκης (Βόλος)

Έμεινε στον πάγκο στο παιχνίδι του Βόλου με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ που έληξε ισόπαλο 1-1 για τη Super League 1.

Ηλίας Κουτσουπιάς (Βίρτους Εντέλα)

Η ομάδα του θα αγωνιζόταν με τη Βενέτσια για το πρωτάθλημα της Serie B, όμως το παιχνίδι ακυρώθηκε.