Ξεκίνημα με το δεξί στα φιλικά για τα Χανιά

Επικράτησαν του Μακεδονικού Φούφας με 2-1.

Με 2 γκολ σε 2 λεπτά “καθάρισαν¨το ματς με τον Μακεδονικό Φούφας τα Χανιά, σε ματς στα πλαίσια της καλοκαιρινής του προετοιμασίας.

Πιο συγκεκριμένα, μετά από ένα “άσφαιρο” ημίχρονο, ο Κάσσος ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ο επιθετικός των Χανίων άνοιξε το σκορ στο 50′ με πλασέ, ενώ το 2-0 έγινε 2 λεπτα αργότερα και όταν μετά από δική του προσπάθεια και κόντρα σε αμυντικό του Μακεδονικού Φούφας, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Στη συνέχεια του αγώνα τα Χανιά συνέχισαν να έχουν την υπεροχή χάνοντας μερικές κλασσικές ευκαιρίες αλλά το μόνο που άλλαξε ήταν το παθητικό τους, καθώς στο 75′ ο Τοπάλης μέιωσε σε 2-1 με πέναλτι για τη  ομάδα του Μακεδονικού Φούφας.

Στο συγκεκριμένο φιλικό ο Αλέκος Βοσνιάδης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει νέα πρόσωπα και συστήματα κάνοντας πολλές αλλαγές, με την ομάδα του να “περνάει” το πρώτο τεστ.