Ισοπαλία στο “Αλκαζάρ”

Χωρίς νίκη παραμένουν Λάρισα και Παναθηναϊκός, αφού αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Λάρισα και Παναθηναϊκός συνεχίζουν να μην κερδίζουν, έχοντας καταφέρει να συγκεντρώσουν από 1 βαθμό.

Το σκορ στη Λάρισα άνοιξε για τους “Πράσινους” ο Μακέντα με πολύ κοντινό σουτ, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με το γκολ του Πινακά λίγα λεπτά πριν τη λήξη, στο 87ο λεπτό.

ΑΕΛ-Παναθηναϊκός 1-1

Γκολ: 26′ Μακέντα (Παναθηναϊκός), 87′ Πινακάς (ΑΕΛ)

Κίτρινες: Χουάνκαρ (Παναθηναϊκός), Κουρμπέλης (Παναθηναϊκός), Ντουρμισάι (ΑΕΛ), Τόρζε (ΑΕΛ)

ΑΕΛ: Νάγκι, Φιλίπ, Μιχαήλ (77′ Μούζεκ), Ηλιάδης, Μπέρτος (72′ Γρηγορόπουλος), Σεσέροβιτς (72′ Γκαζάλ), Σπαρβ, Τρούγιτς (57′ Πλατέλλας), Μιλοσάβλιεβιτς (72′ Πινακάς), Τόρζε, Ντουρμισάι.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Χουάνκαρ (74′ Πούγγουρας), Σένκεφελντ, Βέλεθ, Σάντσες, Αγιούμπ, Κουρμπέλης, Μπουζούκης, Καρλίτος, Μακέντα (74′ Σαβιέρ), Αϊτόρ.