Κάναντι : «Έπαιξε τον ρόλο της η αποβολή»

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με το… αριστερό της αγωνιστικές του υποχρεώσεις στη Super League καθώς γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 από τον Βόλο ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σπύρου Ρισβάνη. Ο προπονητής της ομάδας του Περιστερίου, Νταμίρ Κάναντι, επεσήμανε πως η αποβολή του Έλληνα ποδοσφαιριστή έπαιξε σε […]

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με το… αριστερό της αγωνιστικές του υποχρεώσεις στη Super League καθώς γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-0 από τον Βόλο ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σπύρου Ρισβάνη.

Ο προπονητής της ομάδας του Περιστερίου, Νταμίρ Κάναντι, επεσήμανε πως η αποβολή του Έλληνα ποδοσφαιριστή έπαιξε σε σημαντικό βαθμό τον ρόλο της στην ήττα των γηπεδούχων.

Συγκεκριμένα δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ συναρπαστικό ματς. Είχαμε ευκαιρίες να πάρουμε το προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος που παίξαμε με δέκα παίκτες, αναγκαστικά δώσαμε χώρο και ο Βόλος μπόρεσε να προηγηθεί.

Έπαιξε τον ρόλο της η αποβολή. Θέλαμε να πάρουμε τη νίκη, αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε».

© Πηγή: to10.gr