Μάντσεστερ Σίτι: Έγινε… τερματοφύλακας ο Γουόκερ

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε ισοπαλία 1-1 από την Αταλάντα για την τέταρτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του Champions League, παρότι αναγκάστηκε από το 80ο λεπτό και μετά να αγωνιστεί με τον Κάιλ Γούοκερ στη θέση του τερματοφύλακα.

Ο Έντερσον αντικαταστάθηκε πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου καθώς αντιμετώπιζε ενοχλήσεις και ο Γκουαρδιόλα ήθελε να τον προφυλάξει ενόψει του ματς με τη Λίβερπουλ την Κυριακή (10/11, 18:30). Ο Κλαούντιο Μπράβο ο οποίος αντικατέστησε τον Έντερσον αποβλήθηκε στο 80΄ λόγω μαρκαρίσματος. Ο Γκουαρδιόλα «θυσίασε» μία αλλαγή βάζοντας τον Γουόκερ στη θέση του Μάχρεζ, με τον Γουόκερ να αγωνίζεται ως τερματοφύλακας παρότι αμυντικός.

Με σημερινή της ανάρτηση στο twitter η Μάντσεστερ Σίτι μετέτρεψε τον Γουόκερ από αμυντικό σε τερματοφύλακα.