Δίκαια η Κέρκυρα, 2-1 τον Ολυμπιακό Βόλου

Την πρώτη της εντός έδρας νίκη μετά από 5,5 μήνες πέτυχε η Κέρκυρα, καθώς επιβλήθηκε 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου.

Την πρώτη της εντός έδρας νίκη μετά από 5,5 μήνες πέτυχε η Κέρκυρα, καθώς επιβλήθηκε 2-1 του Ολυμπιακού Βόλου στο παιχνίδι που έγινε τη Δευτέρα και με το οποίο έπεσε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής. Το ματς διεξήχθη υπό αντίξοες καιρικές συνθήκες και είναι χαρακτηριστικό ότι προς το τέλος, σημειώθηκε ισχυρή χαλαζόπτωση! Η νησιώτικη ομάδα έφτασε δίκαια στην κατάκτηση των τριων βαθμών αφού ήταν σαφώς ανώτερη των Θεσσαλών, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στο 15′ με κοντινό σουτ του Νατσέφσκι και δημιούργησε ευκαιρίες για να φτάσει στο δεύτερο γκολ κάτι που συνέβη στο 81′ με το σουτ του Ράνιτς από το ύψος της περιοχής. Οι φιλοξενούμενοι, που δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο, μείωσαν –απλά- το σκορ στο 89΄με προβολή του Γιακάκογλου, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο αφού τα λεπτά που απέμεναν ήταν ελάχιστα. Κέρκυρα (Αλέξης Αλεξανδρής): Συμεωνίδης, Γκουστάβο, Φούφουλας, Δρούγας (80′ Καγκιούσης), Ράνιτς, Μίκατς (69′ Φλαβίνιο), Χανιώτης (61′ Καρακατσάνης), Τζεμόπουλος, Κολοτούρος, Πελαγίας, Νατσέφσκι. Ολυμπιακός Βόλου (Σταύρος Διαμαντόπουλος): Βεζυρίδης, Μάγγος, Γεωργιάδης, Αγγελόπουλος, Πακάλτσης, Μίτροφ, Φονσέκα (86′ Γιακάκογλου), Πέτρου, Μασάδο (71′ Μασάδο), Κοντέων, Χαϊκάλης (62′ Περέιρα).