Εύκολα Γιουνάιτεντ-Ίντερ, αποκλείστηκαν Άγιαξ, Μπενφίκα

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 5-0 την Μπριζ και προκρίθηκε εύκολα στους «16», ενώ και η Ίντερ «διπλασίασε» τις νίκες της επί της Λουντογκόρετς (2-1). Αποκλείστηκε ο Άγιαξ από την Χετάφε, έξω και η Μπενφίκα του Βλαχοδήμου από την Σαχτάρ (3-3). Στο ματς της βραδιάς, ο Άγιαξ νίκησε 2-1 την Χετάφε, αλλά αποκλείστηκε, χάνοντας έναν μεγάλο […]

Στο ματς της βραδιάς, ο Άγιαξ νίκησε 2-1 την Χετάφε, αλλά αποκλείστηκε, χάνοντας έναν μεγάλο στόχο για φέτος μετά τον αποκλεισμό από Champions League. Οι Ισπανοί μπήκαν με φόρα στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Χάιμε Μάτα.

Ο «Αίαντας»… σοκαρίστηκε, αλλά ισοφάρισε άμεσα με τον Ντανίλο Περέιρα πέντε λεπτά αργότερα. Οι Ολλανδοί προσπάθησαν, αλλά κατάφεραν να βρουν άλλο ένα γκολ με πέναλτι του Ολιβέιρα στο 63′.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν είχε κανένα πρόβλημα να επικρατήσει εύκολα με σκορ 5-0 της Μπριζ. Μπρούνο Φερνάντες και Ίγκαλο σημείωσαν τα πρώτα τους ευρωπαϊκά γκολ με τους «Κόκκινους Διαβόλους», ενώ από δύο γκολ σημείωσε ο Φρεντ και ένα ο ΜακΤόμινεϊ.

Η Ίντερ μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά μέχρι το ημίχρονο οι «νερατζούρι» είχαν γυρίσει το ματς, με τους Μπιράγκι και Λουκάκου, για το τελικό 2-1.

Μπενφίκα και Σαχτάρ έμειναν στο εντυπωσιακό 3-3 με τους Ουκρανούς να περνούν στην επόμενη φάση, ενώ προκρίθηκαν επίσης η Σεβίλλη και η Κοπεγχάγη.