Σπουδαία νίκη με ανατροπή για τον Λεβαδειακό κόντρα στην Παναχαϊκή (2-1)

Τέσσερα λεπτά έφταναν για τον Λεβαδειακό για να ανατρέψει την κατάσταση και να νικήσει με σκορ 2-1 την Παναχαϊκή!

Οι Πατρινοί προηγήθηκαν με γκολ του Σιατραβάνη στο 15′, αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν τη μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 72′ ο Συμελίδης ισοφάρισε και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 76′ έγινε το 2-1 με εκτέλεση πέναλτι του Μάντζιου.

Ο Λεβαδειακός πλέον βρίσκεται στην 4η θέση με 31 βαθμούς και είναι στο -2 από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης. Η Παναχαϊκή έχει μείνει στο -6 από τα play off.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Βήχος, Παντελίδης, Λιάγκας (46′ Κονέ), Μύγας (51′ Κοζορώνης), Μεχία, Ιωαννίδης, Καραχάλιος, Συμελίδης, Μάντζιος (85′ Νίκας), Πολέτο.

Παναχαϊκή: Ατανάτσκοβιτς, Σταμόπουλος, Πατάπης, Ιντζόγλου, Μυτίδης, Ανάκογλου (81′ Φροξυλιάς), Σιατραβάνης, Θεολόγου (32′ Μουστακόπουλος), Κυνηγόπουλος (58′ Μαυρίας), Κοτσώνης, Τσελεπίδης

Στο άλλο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Super League 2, η Κέρκυρα πήρε το… ντέρμπι των ουραγών, επικρατώντας 1-0 του Απόλλωνα Πόντου. Σκόρερ ο Παναγιωτίδης στο 91′. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους Φαίακες στο φετινό πρωτάθλημα, οι οποίοι έφτασαν τους… 0 βαθμούς (είχαν ξεκινήσει με -3).

Κέρκυρα (Κώστας Χριστοφοράκης): Παγκράτης, Βλάχος, Παναγιωτίδης, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Πεδράο, Μαρλόν (58′ Γκασίδης), Τσάνης (46′ Νικολούδης), Μίσκου, Λεπενιώτης

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Μπαταλαμάς, Δαλιανόπουλος, Καλλίας, Φράγκος, Τουρσίδης, Καλογέρης, Τσουμάνης, Αμαραντίδης, Χριστοδούλου (80′ Αναστασιάδης), Χατζηαθανασίου, Γιαννακόπουλος

© Πηγή: to10.gr