Iσοπαλία με Αίγυπτο και παραμένει 1η στον Ομιλο

Στο Socca World Cup 2019 που διεξάγεται στο Ρέθυμνο, η Ελλάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αίγυπτο.

Η Εθνική μας ομάδα, αν και προηγήθηκε 2-0 δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη μέχρι το φινάλε και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλία στο ματς της 3ης αγωνιστικής του Socca World Cup, που διεξάγεται στιο Ρέθυμνο.

Οι Έλληνες του Αντρέα Ντρένοβα με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Χίσο, προηγήθηκαν στο 23ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδς ένα λεπτό αργότερα.

Ωστόσο, η Αίγυπτος είχε τον τελευταίο λόγο με τον Μοχάμεντ να πετυχαίνει δύο γκολ. Το πρώτο στο 35ο λεπτό και το δεύτερο στο 38ο λεπτό για το τελικό 2-2.

Η πρόκριση του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος θα κριθεί στο παιχνίδι κόντρα στη Λετονία την Πέμπτη.