Πανέτοιμος για τον Παναιτωλικό

Ο ΟΦΗ δείχνοντας αρκετά σοβαρός κατάφερε να κερδίσει εύκολα τον Πλατανιά με 3-1 και πλέον πηγαίνει πανέτοιμος για το ματς πρωταθλήματος στο “Γεντί Κουλέ”.

Ο ΟΦΗ από το πρώτο λεπτό εμφανίστηκε ορεξάτος στο χορτάρι του Παγκρητίου Σταδίου με αποτέλεσμα να προηγηθεί εύκολα στο 20ο λεπτό με 2-0.

Πιο συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε ο Βαζ με κεφαλιά… ψαράκι μετά από σέντρα Σακόρ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα μετά από πάσα του Βαζ ο Ναμπί από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η συνέχεια ήταν ανάλογη με τον ΟΦΗ να σκοράρει και τρίτο γκολ με τον Φιγκειρέντο να ανοίγει… λογαριασμό με πλασέ μετά από ωραίο συνδυασμό Σακόρ, Ναμπί.

Ο Πλατανιάς το μόνο που κατάφερε στο πρώτο μέρος ήταν να μειώσει με τον Λουκίνα με σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 3-1.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, όπως ήταν φυσιολογικό, ωστόσο και πάλι ο ΟΦΗ είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει, όπως και ο Πλατανιάς με την μεγαλύτερη φάση για τους “ερυθρόλευκους” να είναι το δοκάρι του Λουκίνα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι ο ΟΦΗ πήρε μια άτυπη ρεβάνς στην ήττα της Τετάρτης κερδίζοντας με 3-1.