Ανάσα για Ηρόδοτο – ξεκόλλησε από την ζώνη του υποβιβασμού!

Μετά από αρκετό καιρό η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού βρίσκεται πάνω από την επικίνδυνη ζώνη κερδίζοντας τον Αινιακό με 4-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και αιφνιδίασαν τον Ηρόδοτο ανοίγοντας μάλιστα και το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Ζαννάκη. Οι γηπεδούχοι “ξύπνησαν” μετά το γκολ και έφτασαν στην ισοφάριση πριν βγει το ημίχρονο με τον Ηλιάδη που έκανε το 1-1.

– Stoiximan.gr, το παιχνίδι σου καλύτερο ΕΔΩ!

Οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή στο 49ο λεπτό με τον Γραικό να σουτάρει μετά από πάσα του Γκούφα και να κάνει το 2-1 για να έρθει ο Νύκταρης στο 56ο λεπτό και να κάνει το 3-1 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Αιγινιακός που δεν είχε να χάσει τίποτα έπαιξε χωρίς άγχος και κατάφερε να αγχώσει τους παίκτες του Γιώργου Λυρώνη μειώνοντας σε 3-2 με το γκολ του Έππα.

Ο Ηρόδοτος στο φινάλε της αναμέτρησης πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Γκούφα, “σφραγίζοντας” έτσι την μεγάλη νίκη, όπου σε συνδυασμό με την ήττα των Τρικάλων στην έδρα του Ηρακλή τον έφερε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.