Δυναμικό ξεκίνημα για την Επισκοπή

Επικράτησε με 3-0 του Πανακρωτηριακού στο πρώτο της φιλικό.

Με… φουλ διάθεση, αλλά και φουλ… επίθεση ξεκίνησε τον κύκλο των φιλικών αγώνων η Επισκοπή.

Απέναντι στον Πανακρωτηριακό στο ΔΑΚ Γάλλου «Παύλος Βαρδινογιάννης» κατάφερε να πετύχει 3 γκολ στο τελικό 3-0 από το α’ κιόλας ημίχρονο.

Στο 12’ ο Τσιριγώτης “άνοιξε” το σκορ. Το 2-0 έκανε ο στο 24΄ο Γκιόκας και στο 30′ ο Φουκαράκης “έκλεισε” το σκορ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Χανιωτάκης (62′ Σταυρίδης υπό δοκιμήν, 80′ Μανιαδάκης), Νάκας, Λίμα (46′ Μυρθιανός), Καρβουνιάρης, Μπρίτο, Χαλκιαδάκης, Σουμπασάκης, Φουκαράκης, Γκιόκας, Γκελοσάνι, Τσιριγώτης. Στο 68′ μπήκαν και οι Ανδρικόπουλος, Κούνστιτς, Ξεπαπαδάκης, Σωπασής, Νίκιτς, Καλογεράκης, Ματαραγκάσι, Μαλισσόβας και πάλι Λίμα.

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ: Συροκάκης, Νικολίτσης, Παπακαστρίτσιος, Λιονάκης, Σκουλάς, Βουρβαχάκης, Καρλίτο, Κτιστόπουλος, Δρακάκης, Βασιλομιχελάκης, Μάστορας,
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Κελάκης, Χατζηδάκης, Γιαπιτζάκης, Μανουσάκης, Περράκης, Καμμένης, Ρουσσάκης.