Νίκησε τον Πόρο ο ΟΦΙ!

Σε ένα πολύ δυνατό φιλικό που έδωσε η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη γνώρισε την ήττα από τον ΟΦΙ με 3-1, ωστόσο έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχεια.

ΟΦΙ και Πόρος κοντραρίστηκαν σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Βουζουνεράκιο με τους “ασπρόμαυρους” να κερδίζουν δύσκολα με 3-1 τους “μπλε”, με τους Γιάννη  Μάγγο και Λεωνίδα Τιτομιχελάκη να βγάζουν αρκετά συμπεράσματα για την συνέχεια.

Οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν αρκετά πρόσωπα και σχήματα και σίγουρα έβγαλαν οι δύο προπονητές συμπεράσματα για την συνέχεια της προετοιμασίας.

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την σκληρή προετοιμασία και τα δυνατά φιλικά με τον Πόρο να αγωνίζεται το Σάββατο με τον Ηρόδοτο και τον ΟΦΙ με τα Χανιά την Κυριακή.

Για την ιστορία σκόρερ του ΟΦΙ ήταν ο Καραγιάννης στο 22ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή, ο Χιντζίδης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 37ο λεπτό και ο Σμίλτος στο 90ο λεπτό, ενώ για τον Πόρο μείωσε σε 2-1 ο Σκουλάς με ψηλοκρεμαστό σουτ μετά από αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων.