Επιτέλους νίκη στην Κάντανο!

Μετά από εννέα παιχνίδια, η Παλαιόχωρα κατάφερε να φτάσει στην κατάκτηση της πρώτης νίκης μέσα στην έδρα της,

Το παιχνίδι και ειδικότερα η νίκη που σημειώθηκε για την Παλαιόχωρα σε βάρος του Ατρόμητου Πειραιά (3-2) ολοκληρώνει τον κύκλο των ανεπιτυχών προσπαθειών στην Κάντανο για την ομάδα του Αστέριου Θέμελη.

Μετά από δύο σερί ισοπαλίες απέναντι σε Κερατσίνι και Ιωνικό και αφού είχαν προηγηθεί επτά ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, η Παλαιόχωρα καταφέρνει να φτάσει στην κατάκτηση της πρώτης νίκης μέσα στην έδρα της, πετυχαίνοντας αυτό που προσπαθούσε τόσο καιρό, αλλά δεν είχε καταφέρει.

Μάλιστα, αποδείχτηκε ότι το παιχνίδι είχε μεγάλο σασπένς, αφού ένα φαινομενικά βατό, με βάση το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου, παιχνίδι, μετατράπηκε σε 2-2 στο 77ο λεπτό και χρειάστηκε να ακολουθήσει ένα τρίτο γκολ στο 79’ για να επιτευχθεί η πρώτη νίκη στην Κάντανο, στην δέκατη ουσιαστικά προσπάθεια…

Γεγονός είναι ότι η Παλαιόχωρα χρειάζεται ακόμα βαθμούς προκειμένου να μπορέσει να μετουσιώσει το όνειρο της παραμονής, έχοντας ακόμα να αντιμετωπίσει εντός έδρας την Προοδευτική και τον Αμπελακιακό, ενώ εκτός έδρας έχει να δώσει τα παιχνίδια με Εθνικό και Επισκοπή.

Πηγή: athlitiko.gr