Ανυφαντάκης: «Πήραμε αυτό που μας άξιζε»

Ευχαριστημένος εμφανίστηκε ο προπονητής της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, με την νίκη με ανατροπή επί του Αμπελακιακού (2-1).

Aναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Κώστα Ανυφαντάκη:

«Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για εμάς το οποίο το έκανε δυσκολότερο τη στιγμή που προηγήθηκε ο αντίπαλος.

Θεωρώ ότι τα παιδιά δείξανε και τα ψυχικά αποθέματα αλλά και την αντίδραση όσιν αφορά το κομμάτι πώς θα μπορέσουμε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Κατευθύναμε το παιχνίδι μας ώστε να διασπάσουμε περισσότερο τον αντίπαλο που ήταν στο μισό γήπεδο από το πλάι.

Βγάλαμε φάσεις, θεωρώ ο αντίπαλος είχε μία τελική και βρέθηκε μπροστά στο σκορ και εμείς ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο, εξάλεπτο στο οποίο έχουμε απωλέσει πολλές ευκαιρίες.

Πήγαμε με το 0-1 στο ημίχρονο και αυτό ήταν πολύ δύσκολο για εμάς. Ομως πήραμε αυτό που μας άξιζε με πραγματικά πολλή μεγάλη προσπάθεια από τα παιδιά. Συνεχίζουμε, το μυαλό μας στο επόμενο παιχνίδι, ο αγώνας μέχρι τέλους, δύσκολος και επίπονος.

Είμαστε αισιόδοξοι και σίγουροι για αυτά τα παιδιά ότι θα πετύχουμε τους στόχους μας».

Πηγή: athlitiko.gr