Ζιντάν: «Πρέπει να βελτιωθούμε στο επιθετικό κομμάτι»

Πρεμιέρα για την Ρεάλ Μαδρίτης στην εφετινή La Liga, με τους πρωταθλητές Ισπανίας να χάνουν δύο βαθμούς στο Ανοέτα (0-0).

Ο Ζινεντίν Ζιντάν έμεινε ικανοποιημένος από το ματς και την εικόνα των παικτών του, ωστόσο επεσήμανε πως θα πρέπει να υπάρξει βελτίωση στο επιθετικό κομμάτι.

«Είμαστε ικανοποιημένοι από το παιχνίδι. Γενικά, όσα κάναμε, τα κάναμε καλά. Μας έλειψε το γκολ και η διαύγεια στην τελική ενέργεια. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Παίξαμε καλά στα πρώτα σαράντα λεπτά. Αμυντικά, δεν επιτρέψαμε ευκαιρίες στον αντίπαλο. Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα είναι να συνεχίσουμε να δουλεύουμε.

Ξέρουμε ότι πρέπει να βελτιωθούμε μπροστά από την αντίπαλη εστία. Ξέραμε ότι στο γήπεδο που παίζαμε σήμερα, δε θα ήταν ένα εύκολο παιχνίδι. Πάντα πάμε για τη νίκη και νομίζω ότι χάσαμε δύο βαθμούς», δήλωσε ο προπονητής της Ρεάλ Μαδρίτης.

© Πηγή: to10.gr