Το Πανόραμα του Nations League 2020-21

Η δράση συνεχίζεται. Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλους τους ομίλους του θεσμού.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλους τους ομίλους του θεσμού:

ΛΙΓΚΑ 1

ΓΚΡΟΥΠ 1
Ολλανδία
Ιταλία
Βοσνία/Ερζεγοβίνη
Πολωνία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Ιταλία – Βοσνία/Ερζ. 1-1

Ολλανδία – Πολωνία 1-0

7/9: Βοσνία/Ερζ. – Πολωνία, Ολλανδία – Ιταλία.
11/10: Βοσνία/Ερζ. – Ολλανδία, Πολωνία – Ιταλία.
14/10: Πολωνία – Βοσνία/Ερζ., Ιταλία – Ολλανδία.
15/11: Ολλανδία – Βοσνία/Ερζ., Ιταλία – Πολωνία.
18/11: Βοσνία/Ερζ. – Ιταλία, Πολωνία – Ολλανδία.

ΓΚΡΟΥΠ 2
Αγγλία
Βέλγιο
Δανία
Ισλανδία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων
5/9: Ισλανδία – Αγγλία, Δανία – Βέλγιο.
8/9: Δανία – Αγγλία, Βέλγιο – Ισλανδία.
11/10: Αγγλία – Βέλγιο, Ισλανδία – Δανία.
14/10: Αγγλία – Δανία, Ισλανδία – Βέλγιο.
15/11: Δανία – Ισλανδία, Βέλγιο – Αγγλία.
18/11: Αγγλία – Ισλανδία, Βέλγιο – Δανία.

ΓΚΡΟΥΠ 3
Πορτογαλία
Γαλλία
Σουηδία
Κροατία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

5/9: Σουηδία – Γαλλία, Πορτογαλία – Κροατία.
8/9: Σουηδία – Πορτογαλία, Γαλλία – Κροατία.
11/10: Κροατία – Σουηδία, Γαλλία – Πορτογαλία.
14/10: Κροατία – Γαλλία, Πορτογαλία – Σουηδία.
14/11: Σουηδία – Κροατία, Πορτογαλία – Γαλλία.
17/11: Κροατία – Πορτογαλία, Γαλλία – Σουηδία.

ΓΚΡΟΥΠ 4

Ελβετία
Ισπανία
Ουκρανία
Γερμανία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Ουκρανία – Ελβετία 2-1

(14΄ Γιαρμολένκο, 68΄ Ζιντσένκο – 41΄ Σεφέροβιτς)

Γερμανία – Ισπανία 1-1

(52΄ Βέρνερ – 90΄+6 Γκάϊα)

6/9: Ισπανία – Ουκρανία, Ελβετία – Γερμανία.
10/10: Ουκρανία – Γερμανία, Ισπανία – Ελβετία.
13/10: Ουκρανία – Ισπανία, Γερμανία – Ελβετία.
14/11: Ελβετία – Ισπανία, Γερμανία – Ουκρανία.
17/11: Ισπανία – Γερμανία, Ελβετία – Ουκρανία

Βαθμολογία

ΛΙΓΚΑ 2

ΓΚΡΟΥΠ 1

Αυστρία
Νορβηγία
Βόρειος Ιρλανδία
Ρουμανία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Ρουμανία – Βόρειος Ιρλανδία 1-1

Νορβηγία – Αυστρία 1-2

7/9: Βόρειος Ιρλανδία – Νορβηγία, Αυστρία – Ρουμανία.
11/10: Νορβηγία – Ρουμανία, Βόρειος Ιρλανδία – Αυστρία.
14/10: Νορβηγία – Βόρειος Ιρλανδία, Ρουμανία – Αυστρία.
15/11: Ρουμανία – Νορβηγία, Αυστρία – Βόρειος Ιρλανδία.
18/11: Βόρειος Ιρλανδία – Ρουμανία, Αυστρία – Νορβηγία.

ΓΚΡΟΥΠ 2

Τσεχία
Σκωτία
Σλοβακία
Ισραήλ

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

4/9: Σκωτία – Ισραήλ 1-1

Σλοβακία – Τσεχία 1-3

7/9: Ισραήλ – Σλοβακία, Τσεχία – Σκωτία (αναβλήθηκε λόγω κορονοϊού)
11/10: Ισραήλ – Τσεχία, Σκωτία – Σλοβακία.
14/10: Σκωτία – Τσεχία, Σλοβακία – Ισραήλ.
15/11: Σλοβακία – Σκωτία, Τσεχία – Ισραήλ.
18/11: Ισραήλ – Σκωτία, Τσεχία – Σλοβακία.

ΓΚΡΟΥΠ 3
Ρωσία
Σερβία
Τουρκία
Ουγγαρία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Τουρκία – Ουγγαρία 0-1

(80΄ Σομποζλάι)

Ρωσία – Σερβία 3-1

(48΄πεν, 81΄ Τζιούμπα, 69΄ Καραβάεφ – 78΄ Μίτροβιτς)

6/9: Ουγγαρία – Ρωσία, Σερβία – Τουρκία.
11/10: Σερβία – Ουγγαρία, Ρωσία – Τουρκία.
14/10: Τουρκία – Σερβία, Ρωσία – Ουγγαρία.
15/11: Τουρκία – Ρωσία, Ουγγαρία – Σερβία.
18/11: Σερβία – Ρωσία, Ουγγαρία – Τουρκία

Bαθμολογία

ΓΚΡΟΥΠ 4

Ουαλία
Φινλανδία
ΕΙΡΕ
Βουλγαρία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Βουλγαρία – ΕΙΡΕ 1-1

(56΄ Κράεφ – 93΄ Ντάφι)

Φινλανδία – Ουαλία 0-1

(80΄ Μουρ)

6/9: Ουαλία – Βουλγαρία, ΕΙΡΕ – Φινλανδία.
11/10: ΕΙΡΕ – Ουαλία, Φινλανδία – Βουλγαρία.
14/10: Φινλανδία – ΕΙΡΕ, Βουλγαρία – Ουαλία.
15/11: Βουλγαρία – Φινλανδία, Ουαλία – ΕΙΡΕ.
18/11: ΕΙΡΕ – Βουλγαρία, Ουαλία – Φινλανδία

Βαθμολογία

ΛΙΓΚΑ 3

ΓΚΡΟΥΠ 1

Αζερμπαϊτζάν
Λουξεμβούργο
Κύπρος
Μαυροβούνιο

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

5/9: Αζερμπαϊτζάν – Λουξεμβούργο, Κύπρος – Μαυροβούνιο.
8/9: Λουξεμβούργο – Μαυροβούνιο, Κύπρος – Αζερμπαϊτζάν.
10/10: Λουξεμβούργο – Κύπρος, Μαυροβούνιο – Αζερμπαϊτζάν.
13/10: Αζερμπαϊτζάν – Κύπρος, Μαυροβούνιο – Λουξεμβούργο.
14/11: Κύπρος – Λουξεμβούργο, Αζερμπαϊτζάν – Μαυροβούνιο.
17/11: Λουξεμβούργο – Αζερμπαϊτζάν, Μαυροβούνιο – Κύπρος.

ΓΚΡΟΥΠ 2

Αρμενία
Εσθονία
Βόρεια Μακεδονία
Γεωργία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

5/9: Βόρεια Μακεδονία – Αρμενία, Εσθονία – Γεωργία.
8/9: Αρμενία – Εσθονία, Γεωργία – Βόρεια Μακεδονία.
11/10: Εσθονία – Βόρεια Μακεδονία, Αρμενία – Γεωργία.
14/10: Βόρεια Μακεδονία – Γεωργία, Εσθονία – Αρμενία.
15/11: Βόρεια Μακεδονία – Εσθονία, Γεωργία – Αρμενία.
18/11: Αρμενία – Βόρεια Μακεδονία, Γεωργία – Εσθονία.

ΓΚΡΟΥΠ 3

Μολδαβία
Σλοβενία
Κόσοβο
ΕΛΛΑΔΑ

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Μολδαβία – Κόσοβο 1-1

(20΄ Νικολαέσκου – 71΄ Κολόλι)

Σλοβενία – ΕΛΛΑΔΑ 0-0

6/9: Σλοβενία – Μολδαβία, Κόσοβο – ΕΛΛΑΔΑ.
11/10: Κόσοβο – Σλοβενία, ΕΛΛΑΔΑ – Μολδαβία.
14/10: Μολδαβία – Σλοβενία, ΕΛΛΑΔΑ – Κόσοβο.
15/11: Μολδαβία – ΕΛΛΑΔΑ, Σλοβενία – Κόσοβο.
18/11: Κόσοβο – Μολδαβία, ΕΛΛΑΔΑ – Σλοβενία.

Bαθμολογία

ΓΚΡΟΥΠ 4

Καζακστάν
Λιθουανία
Λευκορωσία
Αλβανία

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Λιθουανία – Καζακστάν 0-2

Λευκορωσία – Αλβανία 0-2

7/9: Καζακστάν – Λευκορωσία, Αλβανία – Λιθουανία.
11/10: Καζακστάν – Αλβανία, Λιθουανία – Λευκορωσία.
14/10: Λιθουανία – Αλβανία, Λευκορωσία – Καζακστάν.
15/11: Αλβανία – Καζακστάν, Λευκορωσία – Λιθουανία.
18/11: Καζακστάν – Λιθουανία, Αλβανία – Λευκορωσία.

ΛΙΓΚΑ 4

ΓΚΡΟΥΠ 1

Μάλτα
Ανδόρα
Λετονία
Νησιά Φερόε

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

Λετονία – Ανδόρα 0-0

Νησιά Φερόε – Μάλτα 3-2

(25΄,87, 90΄ Όλσεν – 37΄ Ντεγκαμπριέλε, 73΄ Αγκιους)

6/9: Ανδόρα – Νησιά Φερόε, Μάλτα – Λετονία.
10/10: Νησιά Φερόε – Λετονία, Ανδόρα – Μάλτα.
13/10: Λετονία – Μάλτα, Νησιά Φερόε – Ανδόρα.
14/11: Μάλτα – Ανδόρα, Λετονία – Νησιά Φερόε.
17/11: Μάλτα – Νησιά Φερόε, Ανδόρα – Λετονία

Βαθμολογία

ΓΚΡΟΥΠ 2
Σαν Μαρίνο
Λιχτενστάιν
Γιβραλτάρ

Το πρόγραμμα των αναμετρήσεων

5/9: Γιβραλτάρ – Σαν Μαρίνο.
8/9: Σαν Μαρίνο – Λιχτενστάιν.
10/10: Λιχτενστάιν – Γιβραλτάρ.
13/10: Λιχτενστάιν – Σαν Μαρίνο.
14/11: Σαν Μαρίνο – Γιβραλτάρ.
17/11: Γιβραλτάρ – Λιχτενστάιν.