Ανατροπή τετράδας για την Κάλιαρι, «βυθίζεται» η Φιορεντίνα

H Κάλιαρι επέστρεψε από το 2-0 στην έδρα της Σασσουόλο, έφυγε από τη Ρέτζιο Εμίλια με τον βαθμό στο 90′ (2-2) και παρέμεινε στην τέταρτη θέση της Serie A. «Βύθισε» ακόμα πιο χαμηλά την Φιορεντίνα η Τορίνο. Η ομάδα της Σαρδηνίας είναι το…κάτι άλλο τη φετινή σεζόν, παίρνοντας βαθμούς ακόμα και αν δεν είναι καλύτερη […]

H Κάλιαρι επέστρεψε από το 2-0 στην έδρα της Σασσουόλο, έφυγε από τη Ρέτζιο Εμίλια με τον βαθμό στο 90′ (2-2) και παρέμεινε στην τέταρτη θέση της Serie A. «Βύθισε» ακόμα πιο χαμηλά την Φιορεντίνα η Τορίνο.

Η ομάδα της Σαρδηνίας είναι το…κάτι άλλο τη φετινή σεζόν, παίρνοντας βαθμούς ακόμα και αν δεν είναι καλύτερη από τον αντίπαλό της στον αγωνιστικό χώρο.

Η Κάλιαρι είχε να ηττηθεί από την 1η Σεπτεμβρίου (1-2 από την Ίντερ) στη Serie A και παρέμεινε για άλλη μια αγωνιστική αήττητη.

Η Σασσουόλο προηγήθηκε με τον Μπεράρντι στο έκτο λεπτό, με τον Τζούρισιτς να γράφει το 2-0 στο 36′, έπειτα από ένα εκπληκτικό ημίχρονο.  Οι Σαρδήνιοι μείωσαν με τον συνήθη ύποπτο Ζοάο Πέδρο στο 51΄, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν πέναλτι στο 66.

Ο Μπεράρντι όμως δεν κατάφερε να ευστοχήσει (δοκάρι) και η τιμωρία για τους «Νεροβέρντι» ήρθε στο 90′. Ύστερα από φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων, ο Ραγκάτσου με δυνατό σουτ στη κλειστή γωνία διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Τορίνο- Φιορεντίνα 2-1

Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τους «Βιόλα» του Βιτσέντζο Μοντέλα, που κατρακύλησαν στην 13η θέση. Το σκορ άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Τζάτζα με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ανσάλντι, με τον Αργεντινό να γράφει το 2-0 στο 72′ με σουτ από το ύψος της περιοχής.

Το μόνο που κατάφερε η Φιορεντίνα, ήταν να μειώσει στο 91′ μετά το γύρισμα του Κιέζα.