Και αυτό δικό της!

Στο 90λεπτο 1-1, στην παράταση 2-2 και στα πέναλτι 5-4! Λίβερπουλ και Τσέλσι το πήγαν μέχρι τέλους στον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ και τελικά η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είναι αυτή που πανηγυρίζει!

Σε ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι που τα είχε ολα η Λίβερπουλ μετά το έπος του 2005 στον τελικό του Champions League κατακτά στην Τουρκία το Super Cup.

Ολα ξεκίνησαν ιδανικά για την Τσέλσι αφού ο Ζιρού στο 36ο λεπτό άνοιξε το σκορ εκμεταλλευόμενος την ατομική προσπάθεια και την πάσα του Πούλισιτς.

Ο Μανέ στο 48′ έκανε το 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα στα πρώτα 90 λεπτα.

Ο Μανέ στο 95ο λεπτό της παράτασης βάζει μπροστά στο σκορ τη Λίβερπουλ με 2-1 κάνοντας την ολική ανατροπή. Το ματς ωστος έκρυβε και άλλο ένα γκολ αυτή την φορά από την Τσέλσι Με τον Ζορζίνιο από την άσπρη βούλα κάνει το 2-2 στο 101.

Ολα θα κρίνονταν στα πέναλτι με τους reds να είναι πιο ψύχραιμοι και με το απόλυτο να κερδίζουν με 5-4 κατακτώντας την κούπα και αρχίζοντας την χρόνια όπως την έκλεισαν.