Δύο και να “καίνε” για την Εθνική που πέρασε από Κόσοβο

Η Εθνική ομάδα πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πετυχαίνοντας την πρώτη νίκη της στο Nations League στέλνοντας μήνυμα πως είναι εδώ και επικρατώντας του Κοσόβου με 2-1.

Μετά την ισοπαλία με την Σλοβενία, οι διεθνείς μας ήθελαν μόνο τη νίκη στην Πρίστινα και τα κατάφερε χάρις σε δύο πανέμορφα γκολ από τους Λημνιό και Σιόβα με τον δεύτερο να παίρνει την θέση του τραυματία Σταφυλίδη. Η Εθνική ομάδα δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού παρότι αγχώθηκε στα τελευταία λεπτά όταν και το Κόσοβο διαμόρφωσε το τελικό 1-2 με τον Μπερίσα.

Η Ελλάδα ισοβαθμεί στην πρώτη θέση του ομίλου της με την Σλοβενία αλλά υπερτερεί στην ισοβαθμία λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων.