Aπό το… Δράμα στην… Δόξα ο Εργοτέλης με δύο κεφαλιές του Ροβίθη!

Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τον Εργοτέλη στην Σούπερ Λιγκ 2 κόντρα στην Δόξα στην Δράμα (1-2) με ανατροπή και πρωταγωνιστή τον Ροβίθη, που πέτυχε και τα δύο γκολ με κεφαλιές!

Ο Εργοτέλης βρήκε στο πρόσωπο ή μάλλον καλύτερα, στο… κεφάλι του Ροβίθη τα γκολ που ήθελε για να κάνει την ανατροπή και να πάρει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο Πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2.

1-2 την Δόξα στην βροχερή Δράμα για την 9η αγωνιστική.

Οι “κιτρινόμαυροι”, αν και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ με γκολ του Ιωαννίδη στο 3΄, αντέδρασαν και με τον Ροβίθη να σκοράρει στο τέλος και με δύο κεφαλιές στο 84΄και το 90΄πήραν το σημαντικό διπλό.

Το Live του αγώνα

Tέλος! 1-2! Πρώτη εκτός έδρας νίκη για τον Εργοτέλη! Με πρωταγωνιστή τον Ροβίθη, που πέτυχε και τα δύο γκολ.

90΄Γκοοοοοοοολ! 1-2! Ανατροπή! Ξανά ο Ροβίθης! Πάλι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κοιλιάρα.

84΄Γκοοολ| 1-1 ισοφαρίζει ο Ροβίθης!  To γκολ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπαράτα.

75′ Ο Κούατενγκ το σουτ αλλά μπλόκαρεβ ο πορτιέρε της Δόξας.

72′ Δύο Αλλαγέςς, μία για κάθε ομάδα. Για τη Δόξα βγήκε ο Χάμοντ και μπήκε  ο Αργυρόπουλος. Για  τον Εργοτέλη εκτός ο Μπρους και εντός ο Μπαράτα

67΄Σουτ του Γροντή πέρασε έξω.

60′ Πρώτη αλλαγή. Eκτός ο Μπουρσέλης και μέσα ο Γροντής.

46′ Σε εξέλιξη το Ημίχρονο, χωρίς κάποια φάση ακόμα.

Ημίχρονο στην Δράμα με τον Εργοτέλη να είναι πίσω στο σκορ με 1-0.

43′ Νέα φάση για τον Εργοτέλη! Ο Ροβίθης σέντραρε ο Κοιλιάρας έπιασε σουτ όμως απέκρουσε ο Μένκα.

40′ Δυνατό σουτ Μπρους η μπάλα άουτ

38′ Μεγάλη στιγμή για τον Εργοτέλη με τον Ροβίθη να αστοχεί από πλεονεκτική θέση

31′ Σουτ του Χάμοντ η μπάλα ψηλά άουτ.

22′ Σέντρα του Μπουρσέλη απ’ τα δεξιά, ο Κόατενγκ πιάνει με την μία ένα καλό σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ’ την εστία του Μένκα.

13′ O Μπουρσέλης εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση όμως έδιωξαν οι αμυντικοί.

Η βροχή δεν σταματάει να πέφτει, πράγμα που δυσκολεύει σε πολύ μεγάλο βαθμό το παιχνίδι να κυλήσει ομαλά.

Ο Κρητικός εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά με τον Ιωαννίδη να παίρνει την κεφαλιά, μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κατσιμήτρου.

Στην πρώτη φάση του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ και αιφνιδιάζουν τον Εργοτέλη

ΓΚΟΛ με το καλημέρα για την Δόξα Δράμας!

Το παιχνίδι ξεκίνησε στην Δράμα

Ο Εργοτέλης ψάχνει την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα εκτός έδρας κόντρα στην Δόξα Δράμας.

Δόξα Δράμας(Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου, Κρητικός, Πλέγας, Ιωαννίδης, Κουκόλης, Κόντος, Καψάλης, Κουαμένα

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Κοιλιάρας, Τσέλιος, Μπρους, Ροβίθης, Μπουρσέλης, Έφορντ

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων έγιναν γνωστές.

Διαιτητής: Αγγελάκης Άγγελος

Βοηθοί: Τοροσιάδης Νικόλαος, Τυριακίδης Νικόλαος

Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο. Παρέα θα παρακολουθήσουμε το κρίσιμο παιχνίδι του Εργοτέλη κόντρα στην Δόξα Δράμας.