“Αρέσει” ο Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης και στο 5ο φιλικό παιχνίδι του έδειξε στο… χορτάρι την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στην προετοιμασία.

Σε κάθε φιλικό ματς ο Εργοτέλης δείχνει την εξαιρετική δουλειά που γίνεται στην προετοιμασία.

Το ίδιο έκανε και το Σάββατο στο Παγκρήτιο Στάδιο, αποσπώντας την ισοπαλία απ’ τον ΟΦΗ (2-2) με δύο γκολ, όπως και με τον ΟΦΙ, στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην εικόνα του Εργοτέλη μετά από τέσσερις εβδομάδες προετοιμασίας, αναφέρθηκε σε δηλώσεις του ο Νικόδημος Παπαβασιλείου:

«Αρχίσαμε την προετοιμασία πριν τέσσερις εβδομάδες και τώρα μας βγαίνει και η κούραση. Τα παιδιά όλες αυτό το διάστημα έχουν δουλέψει πολύ σκληρά.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολύ καλή αντίδραση. Δημιουργήσαμε  προϋποθέσεις και ευκαιρίες και το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι είχαμε το παιχνίδι μας”.

Ο Εργοτέλης συνεχίζει την προετοιμασία του, ενώ ο Ιατρούδης, που δεν έπαιξε και σε αυτό το φιλικό καθώς είχε ένα τραυματισμό στα πλευρά, από την άλλη εβδομάδα  θα είναι σε φουλ ρυθμούς.