Φινάλε με νίκη στην Δράμα με πρωταγωνιστή τον Εφορντ

Με δύο γκολ του Αμερικάνου επιθετικού ο Εργοτέλης επικράτησε με 0-2 της Δόξας στο τελευταίο φετινό ματς στο Πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ.

– Talk & Bet: Πλοήγηση & επιλογές μόνο με τη φωνή σου!

Ο Εργοτέλης έπαιξε χωρίς άγχος καθώς ο στόχος έχει επιτευχθεί στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο έδειξε ιδιαίτερη σοβαρότητα στο παιχνίδι του, ήταν καλύτερος και έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο στην Δράμα.

Επικράτησε με 0-2 της Δόξας με δύο γκολ του Εφορντ σε ματς για την 30η αγωνιστική της Football League.

Σε όλο το ματς είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και την κατοχή της μπάλας και στο πρώτο Ημίχρονο πολιόρκησε την άμυνα της Δόξας, ανοίγοντας το σκορ στις καθυστερήσεις με τον Εφορντ, που εκμεταλλεύτηκε λάθος του Ρουγκάλα και μέσα από την περιοχή  με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μένκα.

Στο 52′ ο Μπουτσάκης μπήκε πολύ ωραία στην μικρή περιοχή ανατράπηκε από τον Καψάλη με τον Διαιτητή να.. κλείνει τα μάτια και να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 82′ έγινε το 0-2 ! Ο Βουτσάς έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά και ο Έφορντ από την κλειστή γωνία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μένκα!

Δεύτερο γκολ στο παιχνίδι  για τον Έφορντ που έφτασε τα 11 γκολ στο Πρωτάθλημα.