Παραδόθηκε αμαχητί στην Καλαμαριά

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε ο Εργοτέλης από τον Απόλλωνα Πόντου παραμένοντας στην μέση της βαθμολογίας της Football League.

Την ευκαιρία να πιάσει την πρώτη τετράδα της Football League έχασε ο Εργοτέλης γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον Απόλλωνα Πόντου. Ο Εργοτέλης άφησε πίσω του τις καλές εμφανίσεις των προηγούμενων αγωνιστικών και φάνηκε ότι υπάρχει κόπωση από τα συνεχόμενα παιχνίδια των τελευταίων εβδομάδων. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τον Εργοτέλη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό με πέναλτι του Ολαϊτάν που κέρδισε ο ίδιος από τον Μαζουλουξή.

Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους στο δεύτερο ημίχρονο με τον Λεωνίδα Κυβελίδη για να διαμορφώσει ο Σουντουρά το τελικό 3-0 ενώ ο Εργοτέλης τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κοιλιάρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.