Ξύπνησε αργά ο Εργοτέλης

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Εργοτέλης από τον Αστέρα Τρίπολης και το στοίχημα της πρόκρισης απομακρύνεται.

Ο Εργοτέλης ήταν κακός για 50 ολόκληρα λεπτά όταν και δέχτηκε το γκολ από τον Ρόλε και στην συνέχεια όταν αντέδρασε ήταν αργά καθώς εμφανίστηκε άστοχος με τον Αντώνη Καπνίδη να χάνει αρκετές ευκαιρίες.

Επί της ουσίας το παιχνίδι έχει δύο όψεις. Η μια αφορά τα πρώτα 50 λεπτά του αγώνα όπου ο Αστέρας Τρίπολης ήταν κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας αρκετά προβλήματα στον Εργοτέλη που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Μετά το γκολ του Αστέρα, ο Εργοτέλης αντέδρασε ισορρόπησε το παιχνίδι και σε μεγάλο βαθμό κατάφερε να γίνει απειλητικός όμως δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα.