Α2 ΕΠΣΗ: Τρία εισιτήρια για εννέα ομάδες

Μας έχουν απομείνει ακόμα 14 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ, και το ενδιαφέρον για τις ομάδες που θα πάρουν το εισιτήριο για την πρώτη κατηγορία κορυφώνεται.

Με την προκύρηξη που εξέδωσε η ΕΠΣΗ στην αρχή της φετινής χρονιάς, γνωστοποίησε πως οι πρώτες τρεις ομάδες του πρωταθλήματος. Χερσόνησος, Βόνη, Μαραθώνας, Διας, Μεταξοχώρι, Ασίτες Πήγασος και Ασήμι όπως δείχνει η βαθμολογία θα είναι οι ομάδες που θα παλέψουν, άλλες με περισσότερες πιθανότητες και άλλες με μικρότερο.

Η Χερσόνησος αναμφίβολα έχει τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος αφού βρίσκεται 9 βαθμούς μακριά από την δεύτερη θέση, δείχνοντας πως δύσκολα χάνει βαθμούς. Από εκεί και κάτω αναμένεται να γίνει… σφαγή, αφού επτά ομάδες θα μονομαχήσουν για την δεύτερη και τρίτη θέση.

Με βάση την εικόνα που έχουν δείξει οι ομάδες Βόνη, Μαραθώνας και Μεταξοχώρι, θα έχουν τον πρώτο λόγο για τις θέσεις αυτές, ωστόσο οι μεταγραφές των Ασιτών η σταθερότητα του Δια και ο ενθουσιασμός του Ασημίου με τον Πήγασο κάνουν τα τελευταία παιχνίδια ιδιαίτερα ενδιαφέροντα.

Όπως θα δείτε και στο πρόγραμμα των τελευταίων δεκατεσσάρων αγωνιστικών οι ομάδες θα δώσουν “μάχη” για τις δύο θέσεις

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΚΑΛΕΣΩΝ Σάββατο 15/02/20 15:00
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Σάββατο 15/02/20 15:00
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΑΣΙΤΕΣ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:00
ΑΣΗΜΙ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:00
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΒΟΝΗ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 16/02/20 15:00
ΡΟΥΒΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 16/02/20 15:00
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Κυριακή 16/02/20 15:00
ΛΙΝΤΟ – ΔΙΑΣ ΛΙΝΤΟ Κυριακή 16/02/20 15:00
Ε.Γ.Ο.Η – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ ΕΓΟΗ Κυριακή 16/02/20 15:30

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Σάββατο 22/02/20 15:00
ΒΟΝΗ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Σάββατο 22/02/20 15:00
ΔΙΑΣ – Ε.Γ.Ο.Η ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Σάββατο 22/02/20 15:00
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ ΠΟΑ Σάββατο 22/02/20 18:00
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΑΣΙΤΕΣ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Κυριακή 23/02/20 15:00
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΑΣΗΜΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 23/02/20 15:00
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 23/02/20 15:00
ΦΑΙΣΤΟΣ – ΡΟΥΒΑΣ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 23/02/20 15:00
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΛΙΝΤΟ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Κυριακή 23/02/20 15:00

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΑΣΙΤΕΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΣΙΤΩΝ Σάββατο 07/03/20 15:00
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Σάββατο 07/03/20 15:00
ΑΣΗΜΙ – ΦΑΙΣΤΟΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Σάββατο 07/03/20 15:00
ΛΙΝΤΟ – Ε.Γ.Ο.Η ΛΙΝΤΟ Σάββατο 07/03/20 15:00
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Κυριακή 08/03/20 15:00
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΒΟΝΗ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 08/03/20 15:00
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 08/03/20 15:00
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΔΙΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 08/03/20 15:00
ΡΟΥΒΑΣ – ΔΩΡΙΕΑΣ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 08/03/20 15:00

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Σάββατο 14/03/20 15:00
ΒΟΝΗ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Σάββατο 14/03/20 15:00
ΔΙΑΣ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Σάββατο 14/03/20 15:00
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΑΣΗΜΙ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Σάββατο 14/03/20 15:00
ΡΟΥΒΑΣ – ΛΙΝΤΟ ΔΑΦΝΩΝ Σάββατο 14/03/20 15:00
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΑΣΙΤΕΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Κυριακή 15/03/20 15:00
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 15/03/20 15:00
ΦΑΙΣΤΟΣ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 15/03/20 15:00
Ε.Γ.Ο.Η – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΕΓΟΗ Κυριακή 15/03/20 15:00

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΠΟΑ Σάββατο 21/03/20 15:00
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΔΩΡΙΕΑΣ ΚΑΛΕΣΩΝ Σάββατο 21/03/20 15:00
ΑΣΗΜΙ – ΡΟΥΒΑΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Σάββατο 21/03/20 15:00
ΛΙΝΤΟ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 21/03/20 15:00
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΒΟΝΗ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 22/03/20 15:00
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Κυριακή 22/03/20 15:00
ΑΣΙΤΕΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ ΑΣΙΤΩΝ Κυριακή 22/03/20 15:00
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΔΙΑΣ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 22/03/20 15:00
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – Ε.Γ.Ο.Η ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 22/03/20 15:00

 

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΒΟΝΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗ Σάββατο 28/03/20 15:00
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 29/03/20 15:00
ΦΑΙΣΤΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 29/03/20 15:00
ΔΙΑΣ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Κυριακή 29/03/20 15:00
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΑΣΙΤΕΣ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Κυριακή 29/03/20 15:00
Ε.Γ.Ο.Η – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ ΕΓΟΗ Κυριακή 29/03/20 15:00
ΡΟΥΒΑΣ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 29/03/20 15:00
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 29/03/20 15:00
ΑΣΗΜΙ – ΛΙΝΤΟ ΑΣΗΜΙΟΥ Κυριακή 29/03/20 15:00

 

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΔΩΡΙΕΑΣ ΠΟΑ Σάββατο 04/04/20 15:00
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – Ε.Γ.Ο.Η ΑΓ. ΜΥΡΩΝΑ Σάββατο 04/04/20 15:00
ΑΣΙΤΕΣ – ΡΟΥΒΑΣ ΑΣΙΤΩΝ Σάββατο 04/04/20 15:00
ΛΙΝΤΟ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ ΛΙΝΤΟ Σάββατο 04/04/20 15:00
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 05/04/20 15:00
ΒΟΝΗ – ΦΑΙΣΤΟΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΙΩΝ Κυριακή 05/04/20 15:00
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΔΙΑΣ ΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ Κυριακή 05/04/20 15:00
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙΟΥ Κυριακή 05/04/20 15:00
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΑΣΗΜΙ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 05/04/20 15:00

 

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία
ΔΙΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ Σάββατο 18/04/20 15:00
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΒΟΝΗ ΚΑΣΤΕΛΙΟΥ Σάββατο 18/04/20 15:00
Ε.Γ.Ο.Η – ΠΗΓΑΣΟΣ ΕΓΟΗ Σάββατο 18/04/20 15:00
ΦΑΙΣΤΟΣ – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ ΒΟΡΡΩΝ Κυριακή 19/04/20 15:00
ΡΟΥΒΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΔΑΦΝΩΝ Κυριακή 19/04/20 15:00
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κυριακή 19/04/20 15:00
ΑΣΗΜΙ – ΑΣΙΤΕΣ ΑΣΗΜΙΟΥ Κυριακή 19/04/20 15:00
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ Κυριακή 19/04/20 15:00
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΛΙΝΤΟ ΚΑΛΕΣΩΝ Κυριακή 19/04/20 15:00

 

ΔΙΑΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΔΩΡΙΕΑΣ
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – Ε.Γ.Ο.Η
ΒΟΝΗ – ΡΟΥΒΑΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΑΣΗΜΙ
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ
ΑΣΙΤΕΣ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
ΛΙΝΤΟ – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ

 

Ομάδες
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΔΙΑΣ
Ε.Γ.Ο.Η – ΦΑΙΣΤΟΣ
ΡΟΥΒΑΣ – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
ΑΣΗΜΙ – ΒΟΝΗ
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ
ΑΣΙΤΕΣ – ΛΙΝΤΟ

 

Ομάδες
Ε.Γ.Ο.Η – ΔΩΡΙΕΑΣ
ΔΙΑΣ – ΡΟΥΒΑΣ
ΦΑΙΣΤΟΣ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΑΣΗΜΙ
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ
ΒΟΝΗ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΑΣΙΤΕΣ
ΛΙΝΤΟ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ

 

Ομάδες
ΡΟΥΒΑΣ – Ε.Γ.Ο.Η
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΔΩΡΙΕΑΣ
ΑΣΗΜΙ – ΔΙΑΣ
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
ΑΣΙΤΕΣ – ΒΟΝΗ
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΛΙΝΤΟ

 

Ομάδες
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ – ΡΟΥΒΑΣ
Ε.Γ.Ο.Η – ΑΣΗΜΙ
ΔΩΡΙΕΑΣ – ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ
ΔΙΑΣ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ
ΦΑΙΣΤΟΣ – ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ
ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ – ΑΣΙΤΕΣ
ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ – ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ
ΒΟΝΗ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΛΙΝΤΟ – ΠΗΓΑΣΟΣ

 

Ομάδες
ΑΣΗΜΙ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ
ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΡΟΥΒΑΣ
ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ – Ε.Γ.Ο.Η
ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ – ΔΩΡΙΕΑΣ
ΑΣΙΤΕΣ – ΔΙΑΣ
ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ – ΦΑΙΣΤΟΣ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ
ΒΟΝΗ – ΛΙΝΤΟ

Η Βαθμολογία:

1. ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ 49 20 15 4 1 52 19
2. ΒΟΝΗ 40 20 12 4 4 38 23
3. ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 38 20 11 5 4 34 18
4. ΔΙΑΣ 36 20 10 6 4 32 24
5. ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ 34 20 10 4 6 54 28
6. ΑΣΙΤΕΣ 32 20 9 5 6 38 39
7. ΠΗΓΑΣΟΣ 31 20 9 4 7 41 37
8. ΑΣΗΜΙ 30 20 8 6 6 38 28
9. ΡΟΥΒΑΣ 29 20 7 8 5 39 37