Παραθυράς: “Να παραμείνουμε στην τετράδα”

Τον νεαρό μεσοεπιθετκό Ζήση Παραθύρα , φιλοξενεί σήμερα το blog της ομάδας του Ζαρού, λίγο πριν το σημαντικό εκτός έδρας παιχνίδι με τη Μινωική.

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής βρίσκεται για τρίτη χρονιά στο Ζαρό, πραγματοποίησε μια καταπληκτική χρονιά πέρυσι, ενώ εξακολουθεί να εντυπωσιάζει και κατά τη φετινή σεζόν.

Αναλυτικά όσα ανέφερε στην επίσημη σελίδα της ομάδας:

Ζήση, την Κυριακή η ομάδα γνώρισε την ήττα εντός έδρας από την πρωτοπόρο ομάδα της Δαμάστας. Πως ήταν το παιχνίδι;

Ξέραμε ότι θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα και θέλαμε να κάνουμε μια καλή εμφάνιση κι να διεκδικήσουμε ότι μπορούμε. Δυστυχώς στο ημίχρονο ήμασταν 3 γκολ πίσω ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο μειώσαμε σε 1-3 και είχαμε καλύτερη απόδοση από το πρώτο ημίχρονο χωρίς όμως να καταφέρουμε το κάτι παραπάνω

Τόσο πέρυσι , όσο και φέτος, αποτελείς βασικό μέλος στην επιτυχία του Ζαρού. Καλές εμφανίσεις, καλή απόδοση και καλή πορεία η ομάδα. Τι να περιμένουμε στο τέλος του πρωταθλήματος από το Ζαρό;

Κοιτάμε κάθε αγώνα ξεχωριστά κι να παίζουμε ωραίο ποδόσφαιρο. Θέλουμε να διατηρήσουμε την θέση μας στην τετράδα έτσι ώστε αν γίνουν τα playoff να διεκδικήσουμε ότι μπορούμε.

Έρχεται ένα δύσκολο ματς σε μια έδρα όπου η Μινωική καίγεται για βαθμούς; Θα καταφέρει ο Ζαρός να πάρει το τρίποντο;

Παίζουμε με μια ομάδα που χρειάζεται την νίκη και θα παίξει μόνο για τους 3 βαθμούς όμως και εμείς κοιτάμε μόνο τη νίκη και θα παίξουμε για αυτή για να γυρίσει η καλή ψυχολογία στην ομάδα μας και να επιστρέψουμε στις νίκες