Ανωγειανάκης στο athleticradio.gr: “Eίχαμε ψυχή και πάθος”

Ο προπονητής της Τριτωνίας που έκανε το… μπαμ στην πρεμιέρα της Α1 ΕΠΣΗ με την νίκη επί του ΠΑΟΚ (2-1) μίλησε στο στο athleticradio.gr και αφιέρωσε την επιτυχία στον γιό του.

Τα όσα είπε ο προπονητής της Τριτωνίας, Στέλιος Ανωγειανάκης στο athleticradio.gr, μετά την νίκη επί του ΠΑΟΚρουσώνα (2-1):

“Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου που κοίταξαν τον σπουδαίο αντίπαλο στα…. μάτια.

Ξεκινήσαμε πολύ καλά και στο 1ο Ημίχρονο ήμασταν οι κυρίαρχοι του . Είχαμε δουλέψει το πλάνο με τις αντεπιθέσεις και αν ήμασταν πιο προσεκτικοί το σκορ θα μπορούσε πρώτο 45λεπτο πιο ευρύ από το 2-0.

Στο 2ο Ημίχρονο, κάναμε σωστή διαχείριση του ματς. Αφήσαμε χώρο στον ΠΑΟΚ και μείωσε στο τέλος 2-1 ενώ είχαμε κάποια θέματα τραυματισμών.

Όσοι έπαιξαν είχαν ψυχή και πάθος και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό. Αυτή η νίκη θα μας δώσει ώθηση. Πιστεύουμε σε μας και θα δουλέψουμε σκληρά για την συνέχεια. Το πρωτάθλημα δεν είναι ένα μόνο ματς, αλλά ένας Μαραθώνιος.

Θα ήθελα να αφιερώσω την νίκη στον γιό μου που κατετάγη Δόκιμος Λιμενοφύλακας”.

Για τον ΠΑΟΚρουσώνα:

“Eίναι μία ιστορική ομάδα, με καλούς παίκτες, προπονητή και Διοίκηση που θα πρωταγωνιστήσει στην Α1.

Ίσως δεν μας περίμενε τόσο δυνατούς και τους αιφνιδιάσαμε. Εύχομαι στον ΠΑΟΚ καλή συνέχεια και να πετύχει τον στόχο του. Έχω περάσει 2 υπέροχα χρόνια εκεί και δεν το ξεχνάω”.

Για το προσεχές ματς με τον Α.Ο.Τ στο Τυμπάκι:

“Και ο αντίπαλός μας έκανε μία μικρή κανονιά στην πρεμιέρα αφού… γύρισε από 0-2 και το 1-3 σε 3-3. ‘

Εχει και αυτός καλή ψυχολογία. Ξέρω αρκετούς από τους παίκτες του αφού έχω συνεργαστεί μαζί τους στο παρελθόν. Θέλουμε να έχουμε μία σταθερή πορεία χωρίς σκαμπανεβάσματα. Θα είναι ένα δύσκολο ματς”.