Τα καλύτερα του Γιάννη κόντρα στους Γουίζαρντς (vid)

Η μέτρια βραδιά του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν στοίχισε στους Μπακς, που με ήρωα τον Μίντλετον πήραν μία δύσκολη νίκη με 137-134 επί των Γουίζαρντς στην παράταση.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ αντιμετώπισε πρόβλημα με φάουλ στο μεγαλύτερο μέρος της διάρκειας του αγώνα με τους Γουίζαρντς, μέχρι που αποβλήθηκε με 1.5 λεπτό να απομένει για την ολοκλήρωση του ματς.

Ο Greek Freak είχε μια περίεργη βραδιά για τα δικά του δεδομένα και παρά το γεγονός πως γέμισε τη στατιστική του είχε μια από τις πιο μέτριες εμφανίσεις του τη φετινή σεζόν.

Συγκεκριμένα, ο Γιάννης κατάφερε να μείνει στο παρκέ μόλις για 25 λεπτά λόγω των φάουλ που χρεώθηκε από νωρίς, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 22 πόντους με 8/12 δίποντα, 6/8 βολές, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κόψιμο και 8 λάθη, σε μια κακή βραδιά για τα δικά του δεδομένα.