Μουντομπάσκετ 2019: Το πρόγραμμα της 1ης φάσης

Αναλυτικά οι Ημερομηνίες και οι ώρες.

Μουντομπάσκετ 2019: Το τζάμπολ πλησιάζει. Απομένουν μόλις 10 ημέρες και μετά μόνο… μπάσκετ!

Το Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας, με τη συμμετοχή της Ελλάδας, θα ξεκινήσει στις 31 Αυγούστου, με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί στις 15 Σεπτεμβρίου.

Την τηλεοπτική κάλυψη έχει αναλάβει η ΕΡΤ.

Εσείς, ωστόσο, ξεκινήστε την… προετοιμασία σας: πρωινό ξύπνημα, αφού τα ματς ξεκινούν από τις 10:30, καφεδάκι και καλή απόλαυση.

Θυμίζουμε πως μετά την πρώτη φάση των ομίλων, υπάρχει και δεύτερη, η οποία συνθέτει νέους ομίλους των τεσσάρων ομάδων.

Με τις χώρες που προκρίνονται στη 2η φάση να κουβαλούν και τα αποτελέσματα της 1ης φάσης μόνο με τις ομάδες που αντιμετώπισαν σε αυτή.

Το πρόγραμμα της 1ης φάσης του Μουντομπάσκετ 2019

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα – Σερβία 10:30

Πολωνία – Βενεζουέλα 11:00

Ρωσία – Νιγηρία 11:30

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 11:30

Φιλιππίνες – Ιταλία 14:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 15:00

Αργεντινή – Κορέα 15:30

Ισπανία – Τυνησία 15:30

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 10:30

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 11:00

Τουρκία – Ιαπωνία 11:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 11:30

Σενεγάλη – Λιθουανία 14:30

Ελλάδα- Μαυροβούνιο 15:00

Τσεχία – ΗΠΑ 15:30

Γαλλία – Γερμανία 15:30

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Ιταλία – Ανγκόλα 10:30

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 11:00

Νιγηρία – Αργεντινή 11:30

Τυνησία – Ιράν 11:30

Σερβία – Φιλιππίνες 14:30

Κίνα – Πολωνία 15:00

Κορέα – Ρωσία 15:30

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 15:30

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία – Σενεγάλη 10:30

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 11:00

Ιαπωνία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 11:30

Λιθουανία – Καναδάς 14:30

Βραζιλία – Ελλάδα 15:00

ΗΠΑ – Τουρκία 15:30

Ιορδανία – Γαλλία 15:30

 

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα – Φιλιππίνες 10:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 11:00

Κορέα – Νιγηρία 11:30

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 11:30

Ιταλία – Σερβία 14:30

Βενεζουέλα – Κίνα 15:00

Ρωσία – Αργεντινή 15:30

Ισπανία – Ιράν 15:30

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Σενεγάλη 10:30

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 11:00

Τουρκία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Ιορδανία 11:30

Λιθουανία – Αυστραλία 14:30

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 15:00

ΗΠΑ – Ιαπωνία 15:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 15:30

 

Πηγή: sportime.gr