Βαρύ κλίμα στο Ρέθυμνο

Στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της σεζόν το Ρέθυμνο Cretan Kings γνώρισε την ήττα με 65-72 από τον Πανιώνιο.

Στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της σεζόν το Ρέθυμνο Cretan Kings δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη, γνωρίζοντας την ήττα με 65-72 από τον Πανιώνιο Βίκος Cola, για τη 19η αγωνιστική της  Betshop Basket League.

Μετά το ματς ο τεχνικός της Ρεθυμνιώτικης ομάδας, Βαγγέλης Ζιάγκος, τόνισε:

«Συγχαρητήρια στον Πανιώνιο. Είναι μία πολύ κακή ήττα. Είναι μία κακή στιγμή που όλοι μας πρέπει να διαχειριστούμε.

Κάναμε ένα πολύ κακό 4ο δεκάλεπτο, καθώς σκοράραμε μόλις 6 πόντους και είχαμε ένα ματς συνολικά με 27% στο δίποντο και 8 ασίστ. Δεν υπήρξε κυκλοφορία και δημιουργία.

Προσεγγίσαμε πολύ λάθος το παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο.  Τα περιμέναμε όλα από τον Μπαρτ και ήρθε το αποτέλεσμα αυτό. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε όσο υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες».