Ελπίδες… πρωταγωνιστικές και φέτος

Σκορ και παρουσία στο γήπεδο, πήγαν στις Ελπίδες, τα Καμίνια το πιο πιθανό να έκαναν τη πρώτη τους άσχημη εμφάνιση στο γήπεδο.

Αφορμή και τα γκολ που δέχτηκαν. Ο τρόπος(αμυντική δυσλειτουργία) αλλά και χρόνος, έτσι; Στο 18’ το πρώτο, αλλά και στην ελάχιστα πριν το ημίχρονο(42’) το δεύτερο. Αλλά και στην επανάληψη, η σκέψη να μειώσουν το σκορ, να ξανά μπουν στο ματς, πήγε… περίπατο, στο 54’ ήρθε το 0-3 και εκεί… πάπαλα το ματς πλέον!

Οι Ελπίδες, κράτησαν για τρίτο σερί ματς, ανέπαφη την εστία τους(καλημέρα Ντουκαντάμ!) και έφτασαν το απόλυτο σερί τους στα πέντε ματς. Τα Καμίνια, μετά τις δυο συνεχόμενες νίκες(και χωρίς να φάνε γκολ!) γνώρισαν την ήττα.

Η ομάδα του Μιχάλη Δεληγιάννη, κάνουν κούρσα… πρωταγωνιστική, μετά το αρνητικό τους ξεκίνημα (δυο ήττες) στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Στο δια ταύτα; Και οι δυο Σαββατιάτικοι αντίπαλοι, είναι ομάδες με καλό σύνολο της φετινής Α2.