listen live
ακούτε τώρα: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Καμπουράκης - Λυριτζής)

listen live
ακούτε τώρα: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Καμπουράκης - Λυριτζής)

ακολουθεί: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

e-radio logo

Το πρόγραμμα από την 7η μέχρι και την 11η αγωνιστική

Στις 11/11 το ντέρμπι των «αιωνίων».

Το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος, από την 7η έως την 11η αγωνιστική, το οποίο εγκρίθηκε στο Δ.Σ. της περασμένης Παρασκευής (28/9), έδωσε στη δημοσιότητα η Super League.

Το διάστημα αυτό περιλαμβάνει το ντέρμπι «αιωνίων» Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 11 Νοεμβρίου και ώρα 19:30 στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά και το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης Αρης-ΠΑΟΚ, την Κυριακή 21/10 (19:00) στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Αναλυτικά το πρόγραμμα από την 7η έως την 11η αγωνιστική:

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 20/10

16:00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος       (ΟΑΚΑ)                     ΕΡΤ

18:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός    («Ζωσιμάδες»)              NOVA

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ          («Γ. Καμάρας»)             ΕΡΤ

20:30 ΑΕΛ-Λαμία                    (AEL FC Arena)             NOVA

Κυριακή 21/10

18:15 Λεβαδειακός-Ξάνθη            (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)    NOVA

19:00 Άρης-ΠΑΟΚ                    («Κλ. Βικελίδης»)          ΕΡΤ

20:30 ΟΦΗ-Ολυμπιακός               («Θ. Βαρδινογιάννης»)      NOVA

Δευτέρα 22/10

19:00 Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης   (Δημ. Στάδιο Περιστερίου)  ΕΡΤ

 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 27/10

17:15 ΑΕΛ-ΟΦΗ                      (AEL FC Arena)             NOVA

19:00 Λαμία-Λεβαδειακός            (ΔΑΚ Λαμίας)               ΕΡΤ

19:30 ΑΕΚ-Άρης                     (ΟΑΚΑ)                     NOVA

Κυριακή 28/10

17:15 Πανιώνιος-Ατρόμητος          (Γηπ. Πανιωνίου)           NOVA

19:00 Παναιτωλικός-Αστέρας Τριπ.   (Γηπ. Παναιτωλικού)        ΕΡΤ

19:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός            (Γηπ. Τούμπας)             NOVA

Δευτέρα 29/10

19:00 Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα           (Ξάνθη Arena)              ΕΡΤ

19:30 Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης   («Γ. Καραϊσκάκης»)         NOVA

 

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 3/11

16:00 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ               (Δημ. Στάδιο Περιστερίου)  ΕΡΤ

17:15 Πανιώνιος-Παναιτωλικός       (Γηπ. Πανιωνίου)           NOVA

19:00 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ             (ΟΑΚΑ)                     ΕΡΤ

19:30 Λεβαδειακός-ΑΕΛ              (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)    NOVA

Κυριακή 4/11

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία           («Ζωσιμάδες»)              NOVA

19:00 Άρης-Ολυμπιακός              («Κλ. Βικελίδης»)          ΕΡΤ

19:30 ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης          («Θ. Βαρδινογιάννης»)      NOVA

Δευτέρα 5/11

19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη       («Θ. Κολοκοτρώνης»)        NOVA

 

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 10/11

17:15 ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα             (AEL FC Arena)             NOVA

19:00 Ξάνθη-Πανιώνιος              (Ξάνθη Arena)              ΕΡΤ

19:30 Λεβαδειακός-ΟΦΗ              (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)    NOVA

Κυριακή 11/11

15:00 ΑΕΚ-Ατρόμητος                (ΟΑΚΑ)                     NOVA

17:15 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός            (Γηπ. Τούμπας)             NOVA

19:00 Λαμία-Αστέρας Τρίπολης       (ΔΑΚ Λαμίας)               ΕΡΤ

19:30 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός      («Γ. Καραϊσκάκης»)         NOVA

Δευτέρα 12/11

19:00 Απόλλων Σμύρνης-Αρης         («Γ. Καμάρας»)             ΕΡΤ

 

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 24/11

16:00 Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης (ΟΑΚΑ)                     ΕΡΤ

17:15 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ         («Θ. Κολοκοτρώνης»)        NOVA

19:00 Παναιτωλικός-ΑΕΚ             (Γηπ. Παναιτωλικού)        ΕΡΤ

19:30 ΠΑΟΚ-Ξάνθη                   (Γηπ. Τούμπας)             NOVA

Κυριακή 25/11

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός     («Ζωσιμάδες»)              NOVA

19:00 Ατρόμητος-Ολυμπιακός         (Δημ. Στάδιο Περιστερίου)  ΕΡΤ

19:30 ΟΦΗ-Αρης                     («Θ. Βαρδινογιάννης»)      NOVA

Δευτέρα 26/11

19:30 Πανιώνιος-Λαμία              (Γηπ. Πανιωνίου)           NOVA