listen live
ακούτε τώρα: 18.00-20.00

ΑΝΤί (Σπύρος Αλεξάκης)

listen live
ακούτε τώρα: 18.00-20.00

ΑΝΤί (Σπύρος Αλεξάκης)

ακολουθεί: 20:00-22:00

Θύρα 8 - (Μανώλης Σαρρής)

e-radio logo

Με την ομάδα του Μαραντόνα ο Ατρόμητος, με Χιμπέρνιαν ή Ρούναβικ ο Αστέρας

Με την λευκορωσική Ντινάμο Μπρεστ, στην οποία είναι πρόεδρος ο Ντιέγκο Μαραντόνα θα παίξει ο Ατρόμητος για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League. Ο Αστέρας θα αντιμετωπίσει το νικητή του «ζευγαριού» ανάμεσα στη Χιμπέρνιαν από τη Σκωτία και την NSÍ Ρούναβικ από τις Νήσους Φερόε.

Λέτε να δούμε τον Ντιέγκο Μαραντόνα στο Περιστέρι; Η ομάδα της Λευκορωσίας την προεδρία της οποίας ανέλαβε πρόσφατα ο Αργεντινός, Ντινάμο Μπρεστ, και στην οποία αγωνίζεται ο Έλληνας στόπερ, Γιάννης Κάργας, θα αναμετρηθεί με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa League (το πρώτο ματς στη Μπρεστ και η ρεβάνς στο Περιστέρι).

Ο Αστέρας θα τεθεί αντιμέτωπος είτε με τη Χιμπέρνιαν, είτε με τη NSÍ Ρούναβικ, οι οποίες αναμετρώνται στο δεύτερο προκριματικό γύρο. Ασφαλώς και η ομάδα της Σκωτίας είναι πιο ισχυρή σε σχέση με αυτή από τις Νήσους Φερόε κι έχει την προβάδισμα να «διασταυρωθεί» με την ομάδα της Τρίπολης (το πρώτο ματς εκτός και η ρεβάνς στην Αρκαδία).

Οι πρώτες αναμετρήσεις είναι 26 Ιουλίου και οι ρεβάνς στις 2 Αυγούστου. Η κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο είναι στις 23 Ιουλίου και οι αναμετρήσεις 9 Αυγούστου (πρώτα ματς) και 16 Αυγούστου (ρεβάνς).

ΟΙ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (26 ΙΟΥΛΙΟΥ & 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ)

ΟΙ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (12 & 19 ΙΟΥΛΙΟΥ):

Στιάρναν (Ισλανδία) – Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) – Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) /  Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) – Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Φόλα Έσχ (Λουξεμβούρο) – Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)

Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) – Μόλντε (Νορβηγία)

Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) –  Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)

Στούμπρας (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Σιρόκι (Βοσνία) – Ντομτζάλε (Σλοβενία)

Ρέιντζερς (Σκωτία) – Σκούπι (ΠΓΔΜ)

Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) – Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Βιτόρουλ (Ρουμανία)

Σαμτρέντια (Γεωργία) – Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)

Παρτιζάνι (Αλβανία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ουιπέστ (Ουγγαρία)

Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Τρέντσιν (Σλοβακία)

Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) – Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)

B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) – OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)

Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) – Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)

Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) – Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)

Πιούνικ (Αρμενία) – Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)

Κόνας Κουέι (Ουαλία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Λάχτι (Φινλανδία) – Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)

Βέντσπιλς (Λετονία) – Λουφτετάρι (Αλβανία)

Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) – Νόρντζελαντ (Δανία)

Μπάνατς (Αρμενία) – Σεράγεβο (Βοσνία))

Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) – Όσιγιεκ (Κροατία)

Ανόρθωση (Κύπρος) – Λάτσι (Αλβανία)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Μπάλτζαν (Μάλτα) – Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)

Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) – Παρτίζαν (Σερβία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Ρίγα (Λετονία)

Μιλσάμι (Μολδαβία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) – UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)

Λέχ Πόζναν (Πολωνία) – Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)

Τσιχούρα (Γεωργία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) – Νάβρα Τρανς (Εσθονία)

Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) – Ίρτις (Καζακστάν)

Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)

Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

ÍBV (Ισλανδία) – Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)

Κοπεγχάγη (Δανία) – KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)

Λιεπάγια (Λετονία) – Χάκεν (Σουηδία)

Πηγή: Sport24.gr