Συντριβή για τον Πλατανιά, 0-4 από τον ΠΑΟΚ!

Ο Πλατανιάς ήταν απαράδεκτος και ο ΠΑΟΚ τον τιμώρησε φιλοδωρώντας τον με τέσσερα γκολ μέσα στα Περιβόλια.

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Πλατανιάς με τους ποδοσφαιριστές του Γιάννη Χριστόπουλου να πραγματοποιούν μια πολύ κακή εμφάνιση και να γνωρίζουν την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 4-0!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και αφού πέτυχαν ένα γκολ στο πρώτο 45λεπτο με σκόρερ τον Αθανασιάδη, στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν τα δύο γκολ που του έδωσαν τη νίκη με θύτες τους Σαλπιγγίδη, Μακ. Ο Σκόνδρας στο 89’ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Ο Πλατανιάς προβλημάτισε με την εμφάνιση του και η δεύτερη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές και η εικόνα του χτυπάει καμπανάκι εν όψει του Κρητικού ντέρμπι με αντίπαλο τον Εργοτέλη.

To LIVE του παιχνιδιού

Πλατανιάς: Περιστερίδης, Μπανανά, Αγκιλέρα, Νέπλιακ, Ζαραδούκας, Αποστολόπουλος, Μενδρινός, Μαχαμάτ, Τσουράκης, Γουνδουλάκης, Ναζλίδης.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Μιγκέλ Βίτορ, Τζαβέλλας, Ρατς, Μαντούρο, Τζιόλης, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Μακ, Αθανασιάδης.

19.15 / Σέντρα στα Περιβόλια

1′ Σουτ Γουνδουλάκη, μπλόκαρε την μπάλα ο Γλύκος

– Ανοικτό παιχνίδι στα πρώτα 7 λεπτά του αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων με τον Πλατανιά να έχει ισορροπήσει ήδη μια φορά

13′ Δυνατό σουτ Αποστολόπουλου, η μπάλα στην αγκαλιά του Γλύκου
18′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, το πρώτο σουτ του Κάτσε πήγε στο δοκάρι και στην συνέχεια ο Μακ σουτάρει ψηλά άουτ!
19′ Nέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την κεφαλιά του Τζιόλη να φτάνει στον Σαλπιγγίδη και αυτός να πλασάρει άουτ, σε κενή εστία

– Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Τζαβδάρη να παίρνει την θέση του Μαντούρο

38′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ρατς κάνει το 0-1 μέσα στα Περιβόλια

20.02 / Τέλος ημιχρόνου

20.18 / Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο

50′ Γκολ για τον ΠΑΟΚ με πλασέ του Σαλπιγγίδη μετά από γύρισμα του Σκόνδρα

– Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Τόρες να παίρνει την θέση του Ναζλίδη

64′ Κίτρινη στον Τετέ που έπρεπε να πάρει κόκκινη για το μαρκάρισμα στον Σαλπιγγίδη

– 3η αλλαγή για τον Χριστόπουλο με τον Κουλιμπαλί να παίρνει την θέση του Αποστολόπουλου

82′ 3ο γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ να κάνει το 0-3 μετά από περιπετειώδη… τρόπο!
85′ Σουτ Αγκιλέρα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γλύκου
88′ Διασυρμός για τον Πλατανιά με τον Σκόνδρα να διαμορφώνει το 0-4 με πλασέ!