Ανοικτά τα πάντα για την Ριζούπολη!

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Πλατανιάς και Απόλλων Σμύρνης για τον επαναληπτικό της Ριζούπολης μετά το 1-1 των Περιβολίων.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης παρέταξε τον Πλατανιά με ένα “κράμα” νέων και παλιών ποδοσφαιριστών εν όψει και του παιχνιδιού της Δευτέρας κόντρα στον Πανθρακικό.

Πλατανιάς και Απόλλωνας δεν μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα το πρώτο 20λεπτο να ξεχαστεί τόσο γρήγορα, όσο… ξεκίνησε κιόλας αφού δεν έγινε ούτε μια φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

Τελικά, οι “ερυθρόλευκοι” ήταν εκείνοι που σκόραραν πρώτοι όταν ο Τόρες με κεφαλιά άνοιξε το σκορ μετά την πολύ καλή σέντρα του Πόποβιτς. Ωστόσο, το προβάδισμα δεν διατηρήθηκε και πολύ καθώς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Απόλλωνας ισοφάρισε σε 1-1 με την κεφαλιά του Παντελιάδη.

Ύπνος στο δεύτερο ημίχρονο

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν χειρότερο καθώς ήταν ελάχιστες έως μηδαμινές οι φάσεις που καταγράφηκαν στις περιοχές του Πλατανιά και του Απόλλωνα Αθηνών. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης πέρασε στο παιχνίδι Γουνδουλάκη, Μπεριάν ωστόσο η εικόνα του δεν βελτιώθηκε με αποτέλεσμα να έρθει το τελικό 1-1.

Πατήστε το F5 για να ανανέωνεται το ρεπορτάζ

Οι 11αδες των δύο ομάδων

Πλατανιάς: Περιστερίδης, Φαϊσκα, Ζουμπουλάκης, Ιντζίδης, Δημήτρης, Σιώπης, Τετέ, Πόποβιτς, Ναζλίδης, Μπέλιτς, Τόρες

Απόλλων: Γουμάγιας, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Παπαζαχαρίας, Βέρτζος, Κόρμπος, Αλβάρεζ, Μίνγκας, Φαρινόλα, Μπάρκογλου, Τσοκάνης

20.30 / Σέντρα στα Περιβόλια

5′ Σουτ Φαρινόλα, άουτ η μπάλα
17′ Μπλόκαρε την μπάλα ο Περιστερίδης το σουτ του Μίνγκα
25′ Σουτ Μπάρκογλου, η μπάλα στην αγκαλιά του γκολκίπερ του Πλατανιά
40′ Γκολ για τον Πλατανιά! Σκόρερ ο Τόρες μετά την σέντρα του Πόποβιτς!
45′ Ισοφάρισε ο Απόλλων! Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Μίνγκας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Παντελιάδης έκανε το 1-1!

Πρώτες αλλαγές από τον Ουζουνίδη με τους Κάταϊ, Γουνδουλάκη να περνούν στο παιχνίδι

3η αλλαγή για τον Πλατανιά με τον Μπεριάν να παίρνει την θέση του Ναζλίδη

2η αλλαγή για τον Απόλλωνα με τον Μπλάζεκ να παίρνει την θέση του Μίνγκα

75′ Φάση για τον Πλατανιά με την κεφαλιά του Γουνδουλάκη να φεύγει άουτ