listen live
ακούτε τώρα:

listen live
ακούτε τώρα:

ακολουθεί:

e-radio logo

Κρητικό ποδόσφαιρο στην όγδοη στροφή

Στην όγδοη στροφή έφτασε το αφιέρωμα του athleticradio.gr που για ακόμα μια Δευτέρα μεταφέρει τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες από τα γήπεδα του Ηρακλείου και της Κρήτης.

Για ακόμα μια Δευτέρα το athleticradio.gr σας μεταφέρει στο «πιάτο» όλα τα αποτελέσματα από τις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΗ καθώς και του περιφερειακού πρωταθλήματος. Αποτελέσματα, σκόρερ και βαθμολογίες είναι στην διάθεση σας.

Περιφερειακό Αλμυρός-Μοχός 1-5 Στρατήγης-Κουράκης(2), Καρβελάς(2), Φινοκαλιώτης

Επισκοπή-ΑΟΧ 2-2 Μιχελινάκης, Λίτσκας-Βασσαδάκης, Μαρίνος

Ηρόδοτος-ΕΑΠ 3-1 Αντωνακάκης, Καραφωτιάς, Μαρκάκης-Παπαδογιαννάκης

Γιούχτας-Αετός Ανωγείων 0-1 Τράκας

Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ασίτες 3-1 Κουτρούλιας, Δεδελετάκης(2)-Σταυρακάκης

ΠΑΟΚ-Αστέρας Περάματος 5-1 Μαμουλάκης(2), Περογαμβράκης, Τσερεβελάκης, Ρουμπάκης-Αντιασβίλι

Κριτσά-Μινώταυρος 2-0 Δετοράκης, Σταυρακάκης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Πλατανιάς 19 Μοχός 19 ΑΟΧ 17 Αναγέννηση Ιεράπετρας 17 Σπάθα 14 Ηρόδοτος 13 Γιούχτας 13 Επισκοπή 13 Κριτσά 13 Αστέρας Περάματος 13 ΠΑΟΚ 12 Αλμυρός 12 Αετός Ανωγείων 8 Μινώταυρος 6 ΕΑΠ 4 Ασίτες 4

Α΄ ΕΠΣΗ ΑΕΚ-Μινωική 1-1 Μπαμπουλάκης-Πατεράκης

Αστέρας Μυρτιάς-ΠΑΝΟΜ 2-3 Αντωνακάκης, Κριστολάρι-Αραμπίδης, Πατούνας, Ψυλάκης

Ποσειδώνας-Γαρίπα 0-3 Κοκάλης(2), Μανιώρος

Τύλισος-Ραύκος 1-2 Τεφτσής-Λέσι, Βερναδάκης

Δίας-Ζαρός 2-1 Χαλκιαδάκης(2)-Βαλαμούτσουνος

Μαραθώνας-Κεραυνός 1-2 Χρηστάκης-Κασαπάκης Χ., Συσμανίδης

Πατούχας-Εθνικός 4-0 Ραφαέλο(2), Τσαγκαράκης, Καστελιανάκης

ΕΓΟΗ-Δειλινά 2-3 Παρασύρης, Σιδερίδης-Λουλακάκης, Γιακουμάκης, Τσαγκαράκης Ρούβας-ΑΟΤ 1-1 Κεφαλούκος-Τζωρτζακάκης ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΕΚ 27 Ρούβας 25 Πατούχας 22 Ραύκος 22 Γαρίπα 21 Μινωική 20 ΠΑΝΟΜ 18 Κεραυνός 18 ΑΟΤ 17 Μαραθώνας 15 Αστέρας Μυρτιάς 15 Δειλινά 15 ΕΓΟΗ 14 Τύλισος 13 Ζαρός 10 Εθνικός 10 Ποσειδώνας 8 Δίας 6 Β΄ ΕΠΣΗ Ανάληψη-Μοίρες 0-3 Δαίδαλος-Δωριέας 1-1 Καλτσέτο-Δαφνές αναβλήθηκε Γούβες-ΟΦΑ 3-1 Γόρτυς-Λίντο 0-0 Μεταξοχώρι-Ελπίδες 5-0 Διαγόρας-Ν.Εργοτέλη 1-1 Ανθεστίων-Ρωμανός 0-0 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Μοίρες 28 Λίντο 23 Μεταξοχώρι 21 Διαγόρας 20 Γούβες 17 Γόρτυς 16 Ανάληψη 15 Ρωμανός 14 Δαίδαλος 13 Δαφνές 10 ΟΦΑ 10 Ν.Εργοτέλη 7 Δωριέας 7 Ανθεστίων 5 Ελπίδες 5 Καλτσέτο 4 Β΄ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος Πηγαϊδάκια-Άγιος Δημήτριος 0-0 Ροδιά-Δόξα Ηρακλείου 0-1 Κορφές-Νέοι Ηροδότου 0-2 Ανδρογέας-ΑΟΚ 2-0 Αγία Βαρβάρα-Πυργιώτισσα 2-0 Δαμάστα-Αθλόπολις διεκόπη Χάνδακας-Φαιστός 1-2 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Άγιος Δημήτριος 23 Αγία Βαρβάρα 23 Ασήμι 22 Αθλόπολις 21 Φαιστός 20 Δόξα Ηρακλείου 19 Πυργιώτισσα 17 Δαμάστα 16 Πηγαϊδάκια 14 Χάνδακας 11 Ανδρογέας 10 ΑΟΚ 8 Ροδιά 6 ΑΕΔΑ 6 Ν. Ηροδότου 6 Κορφές 2 Γ΄ ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Ολυμπιακός Ηρακλείου-Ατρόμητος Επισκοπής 4-1 ΠΑΝΟΜ 2000-Άρης Γουρνών αναβλήθηκε Ηρακλής Ηρακλείου-Σκινιάς 4-0 Νέοι Μοχού-Άγιος Βασίλειος 3-0 α.α. Πήγασος-Χαραυγή 3-0 α.α. Ηρακλής Νιπιδιτού-Δεμάτι 1-2 Θέρισος-Κόροιβος 3-2 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Δεμάτι 18 Ηρακλής Ηρακλείου 17 Σκινιάς 16 Θέρισος 14 Κόροιβος 14 ΠΑΝΟΜ 2000 13 Ηρακλής Νιπιδιτού 11 Πήγασος 9 Νέοι Μοχού 7 Ολυμπιακός Ηρακλείου 7 Άρης Γουρνών 4 Ατρόμητος Επισκοπής 4 Χαραυγή 0 Άγιος Βασίλειος 0