listen live
ακούτε τώρα: 17:00-19:00

Σύνδεση με Real fm - (Γιώργος Γεωργίου)

listen live
ακούτε τώρα: 17:00-19:00

Σύνδεση με Real fm - (Γιώργος Γεωργίου)

ακολουθεί: 19:00-20:00

"Κορίτσια για Μπάλα" - Αντζελίνα Μαυράκη και Ειρήνη Άγα

e-radio logo

Κρητικό ποδόσφαιρο με… ανατροπές

Ανατροπές στην βαθμολογία, παραιτήσεις και πολλά γκολ είδαν όσοι πήγαν στα γήπεδα του Ηρακλείου και της Κρήτης αυτό το Σαββατοκύριακο.

Το athleticradio.gr συνεχίζει την αναζήτηση του στην ποδοσφαιρική Κρήτη και κάνει άλλη μια βόλτα από όλα τα γήπεδα του Ηρακλείου και της Κρήτης.

Αυτό το Σαββατοκύριακό υπήρξαν αρκετές ανατροπές, εκπλήξεις ενώ υπήρχαν διαζύγια ανάμεσα σε ομάδες και προπονητές.

Στο περιφερειακό ο Κώστας Πετράκης δήλωσε την παραίτηση του από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ ενώ στην Α΄ ΕΠΣΗ, ΑΕΚ και ΕΓΟΗ χώρισαν τους δρόμους τους με Σουγιά και Μπετίνι. Άλλη μια βόλτα ξεκινάει…

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αστέρας Περάματος 1-2 Δεδελετάκης-αυτ.Σύψας, Αστρινάκης

Κριτσά-Μοχός 1-0 Μυντιούρης

Πλατανιάς-Επισκοπή 2-0 Καρίμπας, Νικολάου

ΕΑΠ-Σπάθα 1-1 Σακελλαρίδης-πεν.Παπαδομανωλάκης

Γιούχτας-ΑΟΧ 2-0 Τσαφαντάκης, Αποστολάκης

Μινώταυρος-Αετός Ανωγείων 1-0 Μυχάκης

ΠΑΟΚ-Αλμυρός 2-3 Ρουμπάκης(2)-Τσιγώνης(2), Καλλιπολίτης

Ηρόδοτος-Ασίτες 2-0 Μερκουλίδης, Μαρκάκης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Πλατανιάς 16 Μοχός 13 Αναγέννηση Ιεράπετρας 13 Σπάθα 13 ΑΟΧ 13 Αστέρας Περάματος 13 Αλμυρός 12 Επισκοπή 11 ΠΑΟΚ 8 Ηρόδοτος 7 Κριτσά 7 Μινώταυρος 6 Αετός Ανωγείων 5 ΕΑΠ 3 Ασίτες 3

Α΄ ΕΠΣΗ ΕΓΟΗ-Μινωική 1-1 Μπεζάνι-Ψαλτάκης

Μαραθώνας-Τύλισος 6-2 Βολιτάκης, Σουτζής(2), Σφακιανάκης, Χρηστάκης(2)-Βελιγραντάκης, Τσιμπούκας

ΑΕΚ-Ραύκος 1-2 Μπαμπουλάκης-Δασκαλάκης, Βερναδάκης

Αστέρας Μυρτιάς-Ποσειδώνας 3-0 Καπελώνης(2), Γαλανός Γ.

Δίας-Γαρίπα 1-3 Κοκάλης, Φραγκιαδάκης(2)

Ρούβας-Ζαρός 3-1 Κεφαλούκος, Χαλκιαδάκης, Γιαννακάκης-Χαριστάκης

Πατούχας-Κεραυνός 5-0 Καστελιανάκης, Ραφαέλο, Τσαγκαράκης(2), Οικονομάκης Κ.

Δειλινά-ΠΑΝΟΜ 0-1 Ντόι

ΑΟΤ-Εθνικός 2-1 Ρουμπελάκης, Χριστοδουλάκης-Γκίκας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ρούβας 23 ΑΕΚ 23 Μινωική 19 Ραύκος 18 Πατούχας 16 Γαρίπα 15 ΑΟΤ 15 Κεραυνός 15 Μαραθώνας 14 Αστέρας Μυρτιάς 14 ΠΑΝΟΜ 14 Τύλισος 13 ΕΓΟΗ 11 Δειλινά 11 Εθνικός 10 Ζαρός 9 Ποσειδώνας 5 Δίας 3

Β΄ ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Καλτσέτο-Μοίρες 1-7 Γούβες-Δαίδαλος 1-1 Γόρτυς-Ανάληψη 1-1 Μεταξοχώρι-Δωριέας 2-0 Διαγόρας-Δαφνές 2-1 Ρωμανός-Λίντο 1-2 Ν.Εργοτέλη-Ελπίδες 3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Μοίρες 22 Λίντο 19 Διαγόρας 19 Μεταξοχώρι 18 Γόρτυς 15 Γούβες 14 Δαίδαλος 12 Ρωμανός 12 ΟΦΑ 7 Δαφνές 7 Δωριέας 6 Ν. Εργοτέλη 5 Ανθεστίων 4 Καλτσέτο 4 Ελπίδες 2

Γ΄ ΕΠΣΗ 1ος Όμιλος Άρης Γουρνών-Ολυμπιακός Ηρακλείου 2-2 Σκινιάς-Ατρόμητος Επισκοπής 4-0 Άγιος Βασίλειος-ΠΑΝΟΜ 2000 0-4 Χαραυγή-Ηρακλής Ηρακλείου 3-0 α.α. Δεμάτι-Νέοι Μοχού 4-2 Κόροιβος-Πήγασος 3-0 Θέρισος-Ηρακλής Νιπιδιτού 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Δεμάτι 15 Κόροιβος 14 Σκινιάς 14 Ηρακλής Ηρακλείου 14 Θέρισος 11 Ηρακλής Νιπιδιτού 11 Πήγασος 6 Νέοι Μοχού 5 Άρης Γουρνών 4 Ολυμπιακός Ηρακλείου 4 Ατρόμητος Επισκοπής 4 Χαραυγή 0 Άγιος Βασίλειος 0

Γ΄ ΕΠΣΗ 2ος Όμιλος Νέοι Αλμυρού-Κεραυνός 1-4 Φόδελε-Πετροκεφάλι 0-1 Κόρακας-Μαράθος 2-2 Αχλάδα-Ρόκα 2-0 Γωνιές-Γαλιά 1-0 Μεγάλη Βρύση-Αναγέννηση 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Παλιανή 2008 12 Φόδελε 9 Μάραθος 9 Αχλάδα 9 Αναγέννηση 9 Γωνιές 9 Πετροκεφάλι 8 Κεραυνός 7 Γαλιά 7 Νέοι Αλμυρού 2 Ρόκα 1 Κόρακας 1 Μεγάλη Βρύση 1