listen live
ακούτε τώρα: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

listen live
ακούτε τώρα: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

ακολουθεί: 12:00 -14:00

Ανατροπή & Πέναλτι - (Nίκος Μαρκάκης)

e-radio logo

Στίβος: Η αποστολή της Μεσογειακής ομάδας

Με πολλούς αθλητές θα ταξιδέψει στην Πεσκάρα για τους Μεσογειακούς Αγώνες η ελληνική απστολή.

Τους αθλητές και τις αθλήτριες που επιλέχτηκαν να μας εκπροσωπήσουν στην επερχόμενη διοργάνωση ανακοίνωσε την Παρασκευή (12/06) ο ΣΕΓΑΣ αλλά θα υπάρξουν αλλαγές της επόμενες μέρες.

Η Δήμητρα Εμμανουήλ έχει συμπεριληφθεί στην αποστολή αλλά δεν θα μεταβεί στην Ιταλία, αφού τραυματίστηκε πριν λίγες μέρες κατά τη διάρκεια του διεθνούς μίτινγκ «Θεσσαλονίκη 2009» ενώ στο τριπλούν μία εκ των Πηγής Δεβετζή, Βούλας Παπαχρήστου και Αθανασίας Πέρρα θα κοπεί, αφού σε κάθε αγώνισμα εκτός του ημιμαραθωνίου κάθε χώρα μπορεί να έχει μέχρι δύο εκπροσώπους.

Αναλυτικά η αποστολή

Άνδρες

100μ: Γιώργος Κουτσοθεοδώρου, Παναγιώτης Σαρρής 200μ: Λυκούργος Τσάκωνας, Γιώργος Κουτσοθεοδώρου 400μ: Πέτρος Κυριακίδης, Δημήτρης Γράβαλος 800μ: Κώστας Νακόπουλος, Ευθύμης Παπαδόπουλος 1.500μ: Κώστας Νακόπουλος, Βασίλης Παπαϊωάννου 5.000μ: Αντώνης Παπαντώνης, Μιχάλης Γελασάκης 10.000μ: Δήμος Μαγγίνας, Χριστόφορος Μερούσης Ημιμαραθώνιος: Γιώργος Καραβίδας, Δημήτρης Θεοδωρακάκος, Γιάννης Μαγκριωτέλης 110μ εμπόδια: Νίκος Φιλανδαράκης, Γιάννης Λαζαρίδης 400μ εμπόδια: Κώστας Αναστασίου, Σωτήρης Ιακωβάκης 3.000μ στιπλ: Αλέξανδρος Λίτσης Ύψος: Κώστας Μπανιώτης, Νίκος Γκιόσης Μήκος: Λούης Τσάτουμας, Δημήτρης Διαμαντάρας Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης, Νίκος Δόντας Σφαίρα: Μιχάλης Σταματόγιαννης, Ανδρέας Αναστασόπουλος Δίσκος: Σπύρος Αραμπατζής, Στέφανος Κώνστας Σφύρα: Αλέξανδρος Παπαδημητρίου, Σταμάτης Παπαντωνίου Ακόντιο: Σπύρος Λεμπέσης, Γιάννης-Γιώργος Σμαλιός 20 χλμ βάδην: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ, Θόδωρος Κεφαλόπουλος 4χ100μ: Γιώργος Κουτσοθεοδώρου, Παναγιώτης Σαρρής, Γιάννης Αποστόλου, Λυκούργος Τσάκωνας 4χ400μ: Παντελής Μελαχροινούδης, Τηλέμαχος Ρούτας, Πέτρος Κυριακίδης, Δημήτρης Γράβαλος

Γυναίκες

100μ: Γωγώ Κοκλώνη, Μαρία Καρασταμάτη 200μ: Μαρία Καρασταμάτη, Ανδριάνα Φέρρα 400μ: Αγνή Δερβένη, Κατερίνα Σύρου 800μ: Ελένη Φιλάνδρα, Ελένη Θεοδωρακοπούλου 1.500μ: Ελένη Φιλάνδρα, Μαρία Πάνου 5.000μ: Μαρία Παρδαλού Ημιμαραθώνιος: Μάγδα Γαζέα 100μ εμπόδια: Φλώρα Ρεντούμη, Ολυμπία Πετσούδη 400μ εμπόδια: Χριστίνα Χαντζή Ύψος: Αντωνία Στεργίου, Μαρούλα Παπαγεωργίου Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου, Δήμητρα Εμμανουήλ Μήκος: Ελένη Καφούρου, Αθανασία Πέρρα Τριπλούν: Πηγή Δεβετζή, Βούλα Παπαχρήστου, Αθανασία Πέρρα Σφαίρα: Ειρήνη Τερζόγλου, Χρυσή Μωϋσίδου Δίσκος: Ευαγγελία Σοφάνη, Δωροθέα Καλπακίδου Σφύρα: Στέλλα Παπαδοπούλου, Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου Ακόντιο: Σάββα Λίκα, Παναγιώτα Τουλουμτζή 4χ100μ: Ανδριάνα Φέρρα, Μαρία Γάτου, Μαρία Καρασταμάτη, Γωγώ Κοκλώνη