listen live
ακούτε τώρα:

listen live
ακούτε τώρα:

ακολουθεί:

e-radio logo

Ο Γιώργος Βρέσκας διαιτητής στο Πανιώνιος – ΟΦΗ

Γνωστούς έκανε η ΚΕΔ τους διαιτητές για την πρώτη αγωνιστική της Super League, με τον Γιώργο Κομίνη να επιστρέφει στους ορισμούς και τον Τάσο Σιδηρόπουλο να διευθύνει τον αγώνα Ξάνθη – Παναθηναϊκός, ενώ το παιχνίδι του ΟΦΗ να σφυρίζει ο Γιώργος Βρέσκας.

Σε αγωνιστικούς ρυθμούς μπαίνουμε τις προσεχείς ημέρες στο ελληνικό πρωτάθλημα με την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας να κάνει γνωστούς τους διαιτητές της πρεμιέρας. Από τους πιο ενδιαφέροντες ορισμούς, η τοποθέτηση του Γιώργου Κομίνη στο παιχνίδι Παναιτωλικός – Ατρόμητος λίγους μήνες μετά το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ στην Τούμπα, ενώ στο ματς Ξάνθη – Παναθηναϊκός επιλέχθηκε οι Τάσος Σιδηρόπουλος.

O Αριστομένης Κουτσιαύτης ορίστηκε στο ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης, ο Αθανάσιος Σέζος στο ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα και ο Στέφανος Κουμπαράκης στο Ολυμπιακός – Λεβαδειακός.

Αναλυτικά οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2018

19:15 Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Διαιτητής: Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου)

4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)

19:15 ΠΑΟΚ – Αστέρας

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)

4ος: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

21:30 ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Νικόλαος Σάββας (Σερρών), Νίκολας Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

21:30 Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΛ

Διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Βασίλης Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)

4ος: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

19:15 Πανιώνιος – ΟΦΗ

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Δημήτρης Γκάγκας (Λάρισας)

4ος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

19:15 Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)

4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

21:30 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Σπυρίδων Βασιλόπουλος (Έβρου), Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)

4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

21:30 Λαμία – Άρης

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνσταντίνος Ψαρρής (Ζακύνθου)

4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)

Πηγή: Sdna.gr