Πρώτο τεστ θετικό

Καλή παρουσία, κυρίως στο δεύτερο μισάωρο του πρώτου ημιχρόνου, είχε ο ΟΦΗ στο πρώτο του φιλικό στο Καρπενήσι, επικρατώντας με 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης. “‘Ανοιξαν” λογαριασμό Νέιρα και Πλατέλλας. ‘Έλαμψε ο Μεγιάδο.

Θετικό ήταν το πρώτο φιλικό τεστ του ΟΦΗ, αν και είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα.’Έλαμψε ο Μεγιάδο.

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης. Τα γκολ πέτυχαν στο 17′ ο Νέϊρα με ατομική προσπάθεια και πλασέ. να “εκτελεί” τον Χουάντερσον…

Το 2-0 έγινε με σκόρερ τον Πλατέλλα με πλασέ μετα από προσπάθεια του Κουτσιανικούλη στο 44′.

Το Gentikoule βρίσκεται στο Καρπενήσι και σας μετέφερε LIVE και λεπτό προς λεπτό, σε real time, την εξέλιξη του πρώτου φιλικού αγώνα για τον ΟΦΗ με αντίπαλο τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ζωντανή ραδιοφωνική μετάδοση από τον Athletic Radio 104,2.