Στάθηκε καλά και άξιζε κάτι καλύτερο…

Σε ένα σκληρό ματς, που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας και έπεσαν κορμιά με τον Φωτάδη να παίζει έδρα, ο καλά στημένος ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με τον Αρη στο “Κλ. Βικελίδης”.

Ο ΟΦΗ πήρε ένα παλικαρίσιο βαθμό στην Θεσσαλονίκη (0-0) με τον Αρη σε ένα σκληρό ματς για την 8η αγωνιστική της stoiximan.gr Football League.

Η Κρητική ομάδα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο όπου έχασε ευκαιρίες ενώ στο δεύτερο ο Αρης ήταν πιο απειλητικός με τον διαιτητή να ανέχεται το σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων που προκάλεσε και τον τραυματισμό του Λεάλ.

Διαιτητής ήταν o Φωτιάδης (Καστοριάς) με βοηθούς τους Κωνσταντίνου (Πρέβεζας) και Κόλλια (Ηπείρου).

Oι συνθέσεις:

ΟΦΗ:

Στρέζος, Μπολάκης, Ποτουρίδης, Κομεσίδης, Ζιαμπάρης, Νάστος, Παπαστεριανός (88′ Ρούσσος), Λεάλ (72′ Χαντί), Όγκμποε, Μάνος, Κουσκουνάς (65′ Κουτσιανικούλης).

Άρης:

Καντιμοίρης, Μπούρμπος, Βαλεριάνος, Σόουζα, Δεληζήσης, Μουμίν, Ιντζόγλου, Πλατέλας (88′ Ντούνης), Διαμαντόπουλος, Παυλίδης (80′ Μιλούνοβιτς), Πασάς (57′ Μπαργκάν).

Η εξέλιξη του ματς:

Σουτ του Παυλίδη στο 3′ αποκρούει ο Στρέζος.

Σουτ του Λεάλ στο 9′ μπερδεύεται ο Καντιμοίρης και βγαίνει η μπάλα κόρνερ.

Ο ΟΦΗ προσπαθεί να απειλήσει με τον Κουσκουνά αλλά ο Μπούρμπος σώζει στο 20′.

Σουτ του Πλατέλα άουτ στο 21′.

Kεφαλιά στο 27′ του Παπαστεργιανού άουτ.

Σουτ του Μάνου άουτ στο 32΄από τα πλάγια.

Μεγάλη φάση με τον Πλατέλα να σουτάρει δυνατά από διαγώνια θέση και η μπάλα ξυστά άουτ στο 38′.

Ημίχρονο, 0-0.

Δυνατό σουτ του Παυλίδη διώχνει δύσκολα με γροθιές σε κόρνερ ο Στρέζος στο 47′.

Ξαφνικό σουτ του Διαμαντόπουλου διώχνει ο Στρέζος στο 51′.

Σουτ του Παύλιδη στο 53′ κοντράρει και δεν ανησυχεί τον Στρέζο.

Επικίνδυνο φάουλ του Πλατέλα στο 59′ πέρασε έξω χωρίς να βρει κάποιον.

Κεφαλιά του Δεληζήση άουτ στο 62′

Στο 85′ κοντράρει η μπάλα στο τείχος μετά από φάουλ και στην επαναφορά ο Χαντί εξαπολύει βολίδα με τον Καντιμοίρη να διώχνει σε κόρνερ.

Τελικό, 0-0.

Ο Athletic Radio 104,2 και το GENTIKOULE σας μετέδωσαν λεπτό λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.