listen live
ακούτε τώρα: 07:00-08:00

Σύνδεση με Real Fm

listen live
ακούτε τώρα: 07:00-08:00

Σύνδεση με Real Fm

ακολουθεί: 08:00-10:00

Σύνδεση με Real fm- (Νίκος Στραβελάκης)

e-radio logo

Παναθηναϊκός, Ηρακλής και Απόλλων στον… δρόμο του ΟΦΗ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος. Στον ίδιο όμιλο Πλατανιάς και Α.Ο.Χανιά!

Έγιναν γνωστοί οι όμιλοι της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου και ΟΦΗ, Πλατανιάς, Α.Ο.Χανιά και Κισσαμικός έμαθαν τους αντιπάλους τους.

Ο ΟΦΗ, που μπήκε στο τρίτο γκρουπ δυναμικότητας, κληρώθηκε στον 3ο όμιλο με Παναθηναϊκό, Ηρακλή και Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο Πλατανιάς στον 2ο όμιλο θα αντιμετωπίσει τον συμπολίτη Α.Ο.Χανιά, τον Ολυμπιακό αλλά και την Σπάρτη.

Ενώ ο Κισσαμικός κληρώθηκε στον 8ο όμιλο με αντιπάλους τον Πανιώνιο, τον Λεβαδειακό και τον Πανσερραϊκό.

Κάθε ομάδα θα δώσει τρία ματς και από κάθε όμιλο προκρίνονται δύο. Οι αγώνες θα γίνουν 25/27-10 η 1η, στις 29-30/11 και 1/12 η 2η και 13-15/12 η 3η αγωνιστική.

Αναλυτικά  οι όμιλοι του Κυπέλλου που προέκυψαν σήμερα μετά από κλήρωση:

1ος όμιλος:
ΠΑΟΚ, Λάρισα, Τρίκαλα και Ελευσίνα ή Ζάκυνθος (ανάλογα με την επικύρωση της βαθμολογίας της Football League)

2ος όμιλος:
Ολυμπιακός, Πλατανιάς, Χανιά και Σπάρτη

3ος όμιλος
Παναθηναϊκός, Ηρακλής, ΟΦΗ και Απόλλων Σμύρνης

4ος όμιλος
ΠΑΣ Γιάννινα, Ξάνθη, Αγροτικός Αστέρας Καλλονή

5ος όμιλος:
Αστέρα Τρίπολης, Βέροια, Άρης και Αιγινιακός

6ος όμιλος:
ΑΕΚ, Κέρκυρα, Αναγέννηση Καρδίτσας και Λαμία

7ος όμιλος:
Ατρόμητος, Παναιτωλικός, Πανθρακικός και Καλλιθέα.

8ος όμιλος:
Πανιώνιος, Λεβαδειακός, Κισσαμικός, Πανσερραϊκός

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα του ομίλου του ΟΦΗ

1η Αγωνιστική / 25-27 Οκτωβρίου

Απόλλωνας – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Ηρακλής

2η Αγωνιστική / 29-30 Νοεμβρίου / 1 Δεκεμβρίου

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
Ηρακλής – Απόλλωνας

3η Αγωνιστική / 13-15 Δεκεμβρίου

ΟΦΗ – Ηρακλής
Απόλλωνας – Παναθηναϊκός

Δείτε το πρόγραμμα των Χανιώτικων ομάδων:

1η αγωνιστική
2ος όμιλος: 
Ολυμπιακός – Πλατανιάς
Σπάρτη – Χανιά

8ος όμιλος: 
Πανιώνιος – Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

 

2η αγωνιστική

2ος Όμιλος

Α.Ο. Χανιά-Ολυμπιακός
Πλατανιάς-Σπάρτη

8ος όμιλος

Κισσαμικός-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Πανσερραϊκός

 

3η αγωνιστική

2ος Όμιλος

Α.Ο. Χανιά-Πλατανιάς
Σπάρτη-Ολυμπιακός

8ος όμιλος

Κισσαμικός-Λεβαδειακός
Πανσερραϊκός-Πανιώνιος