Κέρδισε το φιλικό και το χειροκρότημα ο ΟΦΗ

Η ομάδα του Νιόπλια εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένη και με πρωταγωνιστή τον Μπουρσέλη επικράτησε του πιο έτοιμου Πλατανιά με 1-0 στο “Γεντι Κουλέ” σε ένα φιλικό όπου παρακολούθησε ο Νταβίντ Τρεζεγκέ.

Θετικό πρόσημο από το φιλικό του ΟΦΗ με τον Πλατανιά όπου έληξε με 1-0 με γκολ του Μπουρσέληγια τους γηπεδούχοους στο «Γεντί Κουλέ».

Ο ΟΦΗ στο 2ο φιλικό του στο γήπεδο του εμφανίστηκε βελτιωμένος και πήρε την νίκη με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Μπουρσέλη στο 18′.

Ντεμπούτο για τον Βουό που είναι ακόμα ανέτοιμος.

Υψηλός προσεκλημένος στο “Γεντί Κουλέ”ο Νταβίντ Τρεζεγκέ όπου έκανε και την σέντρα του φιλικού αγώνα.Ο ΟΦΗ τίμησε τον Γάλλο Παγκόσμιο πρωταθλητή, πριν την έναρξη της αναμέτρησης.

Επίσης πριν την έναρξη του αγώνα ο ΟΦΗ τίμησε τον Γιώργο Παράσχο για την παρουσία του στην ομάδα και την προσφορά του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Σουτ του Τσουράκη άουτ στο 5′.
Μακρινή σέντρα σουτ του Γουνδουλάκη και η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, φάση απότο πουθενά για τον Πλατανιά στο 12′.

Πρώτη φάση για τον ΟΦΗ στο 13΄μετά από σέντρα του Ράντι έδιωξε ο Σωτηρίου…

Ο Μπουρσέλης εκτέλεσε το κόρνερ ο Κώτσιος δεν έπιασε την κεφαλία όπως θα ήθελε…

Γκοοοοοοοοολ! 1-0! Μετά από σόλο του Μπουρσέλη, που έκλεψε από τον Μπανανά την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα στο 18′!

Στο 19′ μακρινό σουτ του Μπουρσέλη σε κόρνερ ο Σωτηρίου…

Νέο άστοχο σουτ του Μπουρσέλη μετά από έξοχη πάσα του Ράντι στο 23′.

28′ Ωραία προσπάθεια απο τον Τσουράκη του Πλατανιά, αλλά χλιαρό σούτ απέναντι στον Δερμιτζάκη.

Στο 33΄ο Οστοϊτς δίνει στον Ογκμποε αλλά δεν πρόλαβε να κάνει το πλασέ…

Στο 35΄ νέα φάση για τον ΟΦΗ με σουτ του Ράντι που έδιωξε ο Μπανανά πάνω στην γραμμή.

Ημίχρονο στο “Γενί Κουλέ”, 1-0!
Σουτ του Μανούσου στο 67΄απέκρουσε ο Δαύκος σε κόρνερ…

Στο 71′ μετά από κόρνερ του Κιάσσου η κεφαλιά του Μάνου πέρασε έξω..

Στο 84΄σέντρα του Βάντερσον κεφαλιά του Ηλιάδη μπλόκαρε ο Δαύκος..

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μουρτζάκης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ (Nιόπλιας): Δερμιτζάκης (60′ Δάφκος), Κομεσίδης (60′ Μπολάκης), Κοιλιάρας (60′ Βαλλιάνος), Οστοιτς (60′ Φαζός), Κώτσιος, Νάστος (60′ Μασάδο), Χαντί (60′ Χίσι), Μπουρσέλης (60′ Κιάσσος),Μιλοσάβλιεφ (60′ Βρεττός), Ράντι (60′ Μάνος), Ογκμποε (60′ Βουό).

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου (46′ Κοκκαλάς), Αποστολόπουλος (46′ Βάντερσον), Κουλιμπαλί (70′ Σκουλουδάκης), Κάργας (46′ Καρυπίδης), Μπανανά (46′ Μπανανά), Στανισάβλιεβιτς (46′ Μουνάφο), Γκνιάτιτς (46′ Ντεβέσα), Ντίνας (46′ Ντιλαβέρ), Τσουράκης (46′ Ηλιάδης), Γουνδουλάκης (46′ Μενδρινός), Γιακουμάκης (46′ Μανούσος).

Το Gentikoule βρέθηκε στο “Γεντί Κουλέ” και σας μεταφέρε LIVE και λεπτό προς λεπτό, σε real time, την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του ΟΦΗ με τον Πλατανιά.