Προβλημάτισε ο ΟΦΗ

Αντιμετωπίζοντας αρκετά προβλήματα στα μετόπισθεν ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 3-1 από την Έουπεν.

Με τον Τζενάρο Γκατούζο να δίνει ανάσες στον Τριποτσέρη στο πρώτο ημίχρονο και να ζητάει από τους παίκτες του να μην σηκώνουν την μπάλα και να την κρατάνε στο έδαφος, ο ΟΦΗ έδειξε να αντιμετωπίζει κάποια προβλήματα καθώς με 2 λάθη βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ.

Η ομάδα του Γκατούζο αντιμετωπίζοντας προβλήματα στην ανάπτυξη πουλούσε εύκολα την μπάλα και αν και είχε 2 φάσεις στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχει ένα γκολ βρέθηκε να χάνει με 2-0 εξαιτίας των λαθών της καθώς δέχθηκε δύο πανομοιότυπα γκολ.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερό μέρος και με την έναρξη της επανάληψης ο Πετρόπουλος με “βολίδα” από 35 μέτρα μείωσε σε 2-1.

Ο Γκατούζο πέρασε στην επανάληψη τους Δαμιανάκη και Τριποτσέρη όμως ένα ακόμα λάθος έφερε το 3-1 για τους γηπεδούχους.

Ο ΟΦΗ είχε μια πολύ καλή στιγμή με τον Φραγκουλάκη να μειώσει σε 3-2  όμως το 3-1 μέχρι το τέλος.