listen live
ακούτε τώρα: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

listen live
ακούτε τώρα: 10:00-12:00

Σύνδεση με Real fm - (Νίκος Χατζηνικολάου)

ακολουθεί: 12:00 -14:00

Ανατροπή & Πέναλτι - (Nίκος Μαρκάκης)

e-radio logo

Σήμερα (12.00) η κλήρωση της φάσης των «32» του Κυπέλλου Ελλάδος!

Στην κληρωτίδα θα μπουν και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ, ενώ η  πρώτη αγωνιστική της 4ης φάσης θα γίνει το τριήμερο 25, 26 και 27 Σεπτεμβρίου.

Η κλήρωση για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας θα πραγματοποιηθεί σήμερα στις 12.00 και στην κληρωτίδα θα μπουν και οι ομάδες της Σούπερ Λιγκ.

Η πρώτη αγωνιστική της 4ης φάσης θα γίνει το τριήμερο 25, 26 και 27 Σεπτεμβρίου.

Την πρόκριση από την Κρήτη πήραν οι Εργοτέλης, Ηρόδοτος, Α.Ο.Χ /Κισσαμικός, ΟΦΙ ενώ στην κλήρωση θα μπει και ο ΟΦΗ.

Στην 4η φάση συμμετέχουν οι:

ΟΦΗ

ΠΑΟΚ

Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ

Πανιώνιος

Ξάνθη

Παναιτωλικός

ΑΕΛ

Παναθηναϊκός

Ατρόμητος

Λαμία

Ολυμπιακός

Αστέρας Τριπ.

Άρης

Λεβαδειακός

Ηρόδοτος

ΝΠΣ Βόλος

Θύελλα Καμαρίου

Εργοτέλης

Κέρκυρα

Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή

ΟΦ Ιεράπετρας

ΑΟΧ/Κισσαμικός

ΑΟ Τρίκαλα

Ηρακλής

Απόλλων Παραλιμνίου

Νίκη Βόλου

Άρης Αβάτου

Αναλυτικά τα γκρουπ δυναμικότητας

1ο Γκρουπ: ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, Ατρόμητος, Αστέρας, Ξάνθη, Πανιώνιος, Παναιτωλικός

2ο Γκρουπ: ΠΑΣ Γιάννινα, Λεβαδειακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Λαμία, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Άρης

3ο Γκρουπ: Κέρκυρα, Παναχαϊκή, Κισσαμικός, Τρίκαλα, Απόλλων Πόντου, Απόλλων Λάρισας, Εργοτέλης, Ηρακλής

4ο Γκρουπ: Ηρόδοτος, Βόλος, Αήττητος Σπάτων, Απόλλων Παραλιμνίου, Άρης Αβάτου, Θύελλα Καμαρίου, Νίκη Βόλου, ΟΦ Ιεράπετρας

Όπως αντιλαμβάνεται κανείς δεν μπορούμε να αποκλείσουμε ούτε ένα ντέρμπι «αιωνίων» στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος αλλά ούτε και να υπάρξει ένας… τρελός όμιλος με τη συμμετοχή των Ηρακλή, Άρη και ΠΑΟΚ! 

Από τους οκτώ ομίλους θα προκριθούν οι δυο καλύτερες ομάδες κάθε ομίλου ενώ οι αγώνες της 4ης φάσης θα διεξαχθούν ως εξής:

1η Αγωνιστική 25-26-27/ 9 /2018 
2η Αγωνιστική 30-31/10 /2018 και 01/11/2018 
3η Αγωνιστική 4-5-6 /12/2018