listen live
ακούτε τώρα: 07:00-13:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

listen live
ακούτε τώρα: 07:00-13:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

ακολουθεί: 13:00-14:00

Athletic Music - (Athletic Radio 104,2)

e-radio logo

Κρητικό ντέρμπι έβγαλε η κληρωτίδα!

Στον ίδιο όμιλο κληρώθηκαν ΟΦΗ και Πλατανιάς (Απόλλων και Ηρακλής οι άλλοι δύο). Ο Εργοτέλης κληρώθηκε στον 6ο με Ξάνθη, Παναιτωλικό και Πανσερραϊκό.

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της 1ης και 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.

Στον 1ο όμιλο βρίσκεται ο ΟΦΗ μαζί με Πλατανιά, Απόλλωνα, Ηρακλή ενώ ο Εργοτέλης στον 6ο με Ξάνθη, Παναιτωλικό και Πανσερραϊκό.

Με τους ο Κισσαμικός με Ολυμπιακό, Αστέρα Τρίπολης και Αχαρναϊκό.

Οι αγώνες θα των ομίλων θα είναι μονοί και θα ολοκληρωθούν σε διαδικασία τριών αγωνιστικών ημερών. Στις 19-20-21 Σεπτεμβρίου η πρώτη αγωνιστική, στις 24-25-26 Οκτωβρίου η δεύτερη και η 28-29-30 Νοεμβρίου η τρίτη.

Οι ομάδες της Φούτμπολ Λιγκ χωρίστηκαν σε γκρουπ δυναμικότητας.

Στο τρίτο γκρουπ τοποθετήθηκαν ΟΦΗ και Εργοτέλης ενώ στο τέταρτο ο Κισσαμικός.

Το ζευγάρι της α’ φάσης είναι: Αιγινιακός – Βέροια. Το πρώτο ματς της πρώτης φάσης θα γίνει στις 19/8 και ο επαναληπτικός στις 29/8.

Οι υπόλοιπες 15 ομάδες της Φούτμπολ Λιγκ προκρίθηκαν απ’ ευθείας στη β’ φάση.

Πιο αναλυτικά οι όμιλοι της δεύτερης φάσης:

Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

-Πλατανιάς
-Απόλλων Σμύρνης
-ΟΦΗ
-Ηρακλής

1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ

2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς

3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
ΟΦΗ -Απόλλων Σμύρνης

2ος όμιλος

-ΠΑΟΚ
-Λεβαδειακός
-Απόλλων Πόντου
-(Αιγιναικός-Βέροια)

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου

3ος όμιλος

-ΑΕΚ
-Λαμία
-Απόλλων Λάρισας
-Καλλιθέα

1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ

3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Λαμία – Απόλλων Λάρισας

4ος όμιλος

-Ατρόμητος
-ΑΟΚ Κέρκυρα
-ΑΟ Τρίκαλα
-Σπάρτη

1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα

2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος

3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα

5ος όμιλος

-Ολυμπιακός
-Αστέρας Τρίπολης
-Αχαρναϊκός
-Κισσαμικός

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Κισσαμικός-Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Kισσαμικός
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική
Κισσαμικός – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός

6ος όμιλος

-Ξάνθη
-Παναιτωλικός
-Εργοτέλης
-Πανσερραϊκός

1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης

2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη

3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Εργοτέλης-Παναιτωλικός

7ος όμιλος

-Πανιώνιος
-ΠΑΣ Γιάννινα
-Άρης
-Παναιγιάλειος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης

2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος

3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης

8ος όμιλος

-Παναθηναϊκός
-ΑΕΛ
-Αναγέννηση Καρδίτσας
-Παναχαϊκή

1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας