«Καθάρισε» στην επανάληψη ο ΑΟΧ/Κισσαμικός

Χωρίς να ανεβάσει στροφές ο ΑΟΧ/Κισσαμικός κατάφερε να μπει με το δεξί στο Κύπελλο Ελλάδος επικρατώντας με 2-0 του ΟΦΙ.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν ο ΑΟΧ/Κισσαμικός κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη και να βάλει βάσιμες πιθανότητες για πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν σκόραραν, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το δίχτυ του σκορ να είναι στο 0-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΑΟΧ/Κισσαμικός κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Σάλιακας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ζιούλης πιο ψηλά από όλους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, μέχρι τι στιγμή του 80ο λεπτού όπου ο ΟΦΙ ανέβασε στροφές για να ισοφαρίσει, όμως και οι δύο προσπάθειες του Μούτσα πέρασαν άουτ.

Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός “σφράγισε” τη νίκη στο 90ο λεπτό με τον Βρεττό μετά από εντυπωσιακή προσπάθεια του Αποστολόπουλου.