listen live
ακούτε τώρα: 19:00-20:00

Σύνδεση με Real fm (PAME SPORTS)

listen live
ακούτε τώρα: 19:00-20:00

Σύνδεση με Real fm (PAME SPORTS)

ακολουθεί: 20:00-22:00

Θύρα 8 - (Μανώλης Σαρρής)

e-radio logo

Στα εύκολα ΟΦΗ, Εργοτέλης

Εμπόδια χαμηλού ύψους θα βρουν μπροστά τους ΟΦΗ, Εργοτέλης στον δρόμο για την διάκριση στο κύπελλο Ελλάδος.Οι κιτρινόμαυροι θα βρουν μπροστά τους έναν εκ των Οδυσσέα Αναγέννησης, Κεραυνό Κερατέας, Εθνικό Αστέρα ενώ η ομάδα του Στράκα έναν εκ των Δόξα Δράμας, Ένωση Θράκης, Αγροτικό Αστέρα.

Εντός ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους Χερσόνησος, Αστέρας Ρεθύμνου και εκτός ο ΠΟΑ.

Απέφυγαν τα δύσκολα ΟΦΗ, Εργοτέλης στην κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας εν αντιθέσει με προηγούμενες χρονιές.

Οι δύο Ηρακλειώτικες ομάδες είδαν την κληρωτίδα να τις φέρνει αντιμέτωπες με ομάδες που δεν έχουν φοβίζουν και τους ανοίγουν τον δρόμο για άνετες προκρίσεις μέχρι και την φάση των «16».

Όσον αφορά τους τρεις εκπροσώπους της Κρήτης στην ΄Γ Εθνική(Χερσόνησος, Αστέρας Ρεθύμνου, ΠΟΑ) μπορούν να χαμογελούν οι δύο στους τρεις καθώς οι δύο πρώτοι θα ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους στην διοργάνωση εντός έδρας εν αντιθέσει με την ομάδα του Ατσαλένιου που θα αντιμετωπίσει στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό.

Η πρώτη φάση θα γίνει στις 30 και 31 Αυγούστου, η δεύτερη 16 με 18 Σεπτεμβρίου και η τέταρτη που μπαίνουν οι ομάδες της Σούπερ Λίγκα στις 29 Οκτωβρίου και 12 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά η κλήρωση για τις Κρητικές ομάδες:

ΟΦΗ Δόξα Δράμας-Ένωση Θράκης ή Αγροτικός Αστέρας Εργοτέλης Οδυσσέας Αναγέννησης-Κεραυνός Κερατέας ή Εθνικός Αστέρας Χερσόνησος Χερσόνησος-Ζάκυθος / Πιερικός / Πανθρακικός Αστέρας Ρεθύμνου Αστέρας Ρεθύμνου-ΠΑΟΝΕ / Ηλυσιακός / ΑΕΚ ΠΟΑ Παναιτωλικός-ΠΟΑ / Ολυμπιακός Βόλου / Λάρισα

Αναλυτικά η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας για την περίοδο 2008-2009:

1.Ολυμπιακός Χερσονήσου- Ζάκυνθος 2.Πυρσός Γρεβενών- Αγιος Δημήτριος 3.ΠΑΣ Κόρινθος- Εθνικός Κατερίνης 4.Αναγέννηση Αρτας- Ρόδος 5.Δόξα Δράμας- Ενωση Θράκης 6.Κορωπί- Εορδαϊκός 7.Αστέρας Ρεθύμνου- ΠΑΟ Νέων Επιβατών 8.Νίκη Βόλου- ΠΑΣ Πρέβεζα 9.Αιολικός- Λαμία 10.Χαϊδάρι- Θερμαϊκός Θέρμης 11.Οδυσσέας Αναγέννησης- Κεραυνός Κερατέας 12.Αίας Σαλαμίνας- Ηλιούπολη 13.Αγία Παρασκευή- Φωκικός 14.Μακεδονικός- Αναγέννηση Γιαννιτσών 15.Παναιτωλικός- Ατσαλένιος 16.Αιγάλεω- Παναχαϊκή 17.Φωστήρας- Παναργειακός 18.Βύζας Μεγάρων- Εθνικός Φιλιππιάδας Β΄ ΦΑΣΗ (16, 17 & 18/09/2008) Α/Α. ΖΕΥΓΑΡΙ 19.Νικητής 1- Πιερικός 20.Νικητής 2- Καλλιθέα 21.Νικητής 3- Εθνικός ΑΟ Μάνης 22.Νικητής 4- Νέα Καβάλα 23.Νικητής 5- Αγροτικός Αστέρας 24.Νικητής 6- Ιωνικός 25.Νικητής 7- Ηλυσιακός 26.Νικητής 8- ΠΑΣ Γιάννινα 27.Νικητής 9- Καλαμάτα 28.Νικητής 10- Βέροια 29.Νικητής 11- Εθνικός Αστέρας 30.Νικητής 12- Απόλλων Καλαμαριάς 31.Νικητής 13- Κέρκυρα 32.Νικητής 14- Αναγέννηση Καρδίτσας 33.Νικητής 15- Ολυμπιακός Βόλου 34.Νικητής 16- Καστοριά 35.Νικητής 17- Ατρόμητος Αθηνών 36.Νικητής 18- Διαγόρας Γ΄ ΦΑΣΗ (24/09/2008) Α/Α. ΖΕΥΓΑΡΙ 37.Νικητής 35- Νικητής 24 38.Νικητής 31- Νικητής 26 Δ΄ ΦΑΣΗ (29/10 & 12/11/2008) Α/Α.ΖΕΥΓΑΡΙ 39.Νικητής 19- Πανθρακικός 40.Νικητής 20- SKODA Ξάνθη 41.Νικητής 21- Πανιώνιος 42.Νικητής 22- Παναθηναϊκός 43.Νικητής 23- ΟΦΗ 44.Νικητής 25- ΑΕΚ 45.Νικητής 27- Πανσερραϊκός 46.Νικητής 28- Θρασύβουλος 47.Νικητής 29- Εργοτέλης 48.Νικητής 30- Αστέρας Τρίπολης 49.Νικητής 32- ΠΑΟΚ 50.Νικητής 33- Λάρισα 51.Νικητής 34- Ηρακλής 52.Νικητής 36- Ολυμπιακός 53.Νικητής 37- Αρης 54.Νικητής 38- Λεβαδειακός